W Iławie zebrano ponad 50 tysięcy złotych na WOŚP

2014-01-13 12:32:58(ost. akt: 2014-01-13 15:12:08)
Jedną z atrakcji festynu Darz Bór były przejażdżki quadami

Jedną z atrakcji festynu Darz Bór były przejażdżki quadami

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Nie tylko w niedzielę, ale także już w sobotę w Iławie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dwudziesta druga edycja ogromnej imprezy charytatywnej zawitała także do Kisielic. Zobacz zdjęcia i relacje, poznaj sumy, które zebrano na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła się w Iławie w sobotę (11. stycznia), o godzinie 19.00. W Stacji Iława rozpoczęły się wówczas koncerty, wystąpiły zespoły JAFIA NAMUEL, CUBA de ZOO, ZKS SQUAD, SZWINDEL. Natomiast w restauracji Yellow odbyła się impreza „Iławscy Żeglarze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.Niedziela to z kolei zwiedzanie Zakładu Karnego, festyn Darz Bór przy kinoteatrze i w fosie miejskiej, do tego turniej tenisa stołowego w sali sportowej przy ul. Asnyka, a o 16.00 tradycyjna aukcja gadżetów. 
Iławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policzył już kwotę, jaką zebrano na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. To 50.115,95 zł (z czego ponad 32 tys. pochodzi z kwesty ulicznej, reszta z aukcji).

Jak nam przekazała Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji, w Iławie obyło się na szczęście bez przykrych incydentów.
Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała też w Kisielicach. W hali sportowej kisielickiego gimnazjum odbył się turniej halowej piłki nożnej, w którym zwyciężył Afidekor I pokonując w finale Huragan Klimy 3:2. 
Pozostałe imprezy odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych (po raz pierwszy). Występowały lokalne zespoły, a uczniowie ZSR wystawili Jasełka.
Łącznie zebrano 4.239,45 zł., co wynosi około 2 zł od statystycznego mieszkańca Kisielic.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5