Zapraszamy seniorów na „Spotkania z pasjami”

2013-10-07 10:20:49(ost. akt: 2013-10-07 10:34:44)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki w Kisielicach

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kisielicach zaprasza osoby powyżej 60. roku życia do udziału w projekcie ”Spotkania z pasjami”. W ramach projektu odbywają się spotkania on-line w formie wideokonferencji mające na celu aktywizację społeczną seniorów.
Uczestnikami wideokonferencji są osoby znane seniorom np. z telewizji.

— Tematyka spotkań obejmuje następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kultura i tradycja, rozrywka, pasje, ekologia, nowe technologie, relacje międzypokoleniowe. Można zadawać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami i poglądami oraz wziąć udział w konkursie — tłumaczy Stefania Dziedzic, dyrektorka biblioteki w Kisielicach.


••• Spotkania odbywają się od września do listopada w każdy czwartek o godzinie 11.00 w sali przy ul. Polnej 1.W czwartek (3. października) bohaterami czwartego „Spotkania z pasjami” były Latające Babcie. Panie i Pan z Latających Babć będąc na emeryturze zaczęli pisać wiersze i opowiadania dla dzieci. Z początku chodziło o samo pisanie i o odważenie się by to, co się napisało nie trafiało do przysłowiowej szuflady. Ale dopiero gdy nauczyły się„latać”, czyli prezentować swoją twórczość przed dziećmi — jak same mówią — ich życie nabrało dodatkowych barw i wyjątkowego tempa.


Z napisanych opowiadań powstają całe przedstawienia, z którymi uczestnicy tej wyjątkowej grupy jeżdżą po domach dziecka, przedszkolach, bibliotekach i sprawiają, że dzieci zaczynają się uśmiechać. Latające Babcie są pełne zapału, energii, obdarzone licznymi talentami i umiejętnościami.


Spotkanie to pokazało, w jaki sposób można łączyć tradycyjne wyobrażenie o babciach i dziadkach z nowoczesnym i aktywnym uczestnictwem w życiu społecznym. Na aktywne działanie stać nie tylko osoby, które zawsze były bardzo zaangażowane w życie zawodowe, ale również zwykłych ludzi, którzy z powodów życiowych odkładali swoje pasje na później. Organizatorzy mają nadzieję, że to spotkanie pokazało seniorom, w jaki sposób zwykła osoba może realizować swoje pasje na emeryturze.


W 5. „Spotkaniu z pasjami” o godz. 11.00 w czwartek 10. października, internetowym gościem będzie najstarsza discdżokejka w Polsce.

Serdecznie zapraszamy!red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5