W tym roku warsztaty, za rok duży festiwal!

2013-09-27 10:12:37(ost. akt: 2013-09-27 13:09:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: www.sxc.hu

Do niedzieli 29. września w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie potrwają profesjonalne warsztaty filmowe skierowane do młodzieży z powiatu iławskiego. Pod opieką artystyczną uznanych profesjonalistów, w tym m.in.: Marcina Kota Bastkowskiego, pochodzącego z Iławy cenionego montażysty filmowego młodzież oraz nauczyciele będą zdobywać praktyczne umiejętności realizacji filmowych reportaży.
Opiekunami artystycznymi są uznani profesjonaliści, którzy podzielą się swoim praktycznym doświadczeniem z uczestnikami warsztatów: to Marcin Kot Bastkowski, pochodzący z Iławy ceniony montażysta filmowy, amerykański reżyser polskiego pochodzenia Jarek Kupść oraz trójmiejski dziennikarz i prezenter Tomasz Żółtowski. Finał warsztatów, podczas którego zostaną zaprezentowane prace oraz wręczone certyfikaty odbędzie się w niedzielę 29. września o godzinie 18:00.Najważniejszym elementem projektu jest cykl nowoczesnych szkoleń: wykładów, konsultacji i ćwiczeń praktycznych z zakresu reportażu filmowego i telewizyjnego, podczas których iławska młodzież zrealizuje pod okiem profesjonalistów własne, krótkie materiały filmowe, będące indywidualnym spojrzeniem na otaczająca rzeczywistość.Zadaniem projektu jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania zainteresowań, poszukiwania sposobu samorealizacji, poszerzenia wiedzy o własnym regionie i wzmocnienia tożsamości lokalnej, a także kształtowanie wnikliwego spojrzenia na otoczenie.Ważnym odbiorcą projektu są również nauczyciele ze szkół powiatu iławskiego, którzy dzięki efektom pracy uczestników będą mieli możliwość spojrzenia na rzeczywistość oczami młodzieży, zapoznania się z poruszonymi przez nich problemami, co w efekcie pomoże w nawiązaniu dialogu międzypokoleniowego.Dzięki wsparciu starosty iławskiego Macieja Rygielskiego wszystkie działania edukacyjne w ramach projektu są całkowicie bezpłatne i otwarte dla zainteresowanych.Głównym efektem realizacji warsztatów będzie stworzenie programu edukacyjnego stanowiącego podstawę merytoryczną do dalszej pracy artystycznej z młodzieżą z regionu, realizowanej przez organizatorów: Instytut KOSMOPOLIS i Stowarzyszenie FILMFORUM.

Warsztaty są projektem inicjującym realizację w roku 2014 WAMA FILM FESTIVAL - dużego festiwalu filmowego, którego część edukacyjna jest planowana również w Iławie!Powstanie WAMA FILM FESTIVAL zostało oficjalnie zaanonsowane podczas 6. FORUM KULTURY REGIONU WARMII I MAZUR w Olsztynie przez Annę Wasilewską, członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Podstawowym celem WAMA FILM FESTIVAL będzie promocja Warmii i Mazur, jako atrakcyjnego regionu otwartego na działania artystyczne.


Osobą odpowiadająca za promocję nowego festiwalu będzie popularny aktor Mateusz Damięcki, natomiast rolę Ambasadora Honorowego WAMA FILM FESTIVAL przyjął wybitny reżyser, Jerzy Hoffman.


red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5