Zobacz zdjęcia z Festynu Rodzinnego „Laseczniada”

2013-08-26 12:58:16(ost. akt: 2013-08-26 13:12:40)

Autor zdjęcia: GOK Laseczno

W sobotę (24 sierpnia) w Lasecznie odbył się Festyn Rodzinny „Laseczniada”. Zobacz fotorelację i wyniki sportowej rywalizacji.
Od wczesnych godzin porannych trwały rozgrywki piłki nożnej. O Puchar Sołtysa Laseczna Dariusza Szkopińskiego walczyło 7. drużyn z terenu całej gminy Iława (Gulb, Starzykowo, Skarszewo, Ząbrowo, Mątyki, Laseczno, Gałdowo).
Po godzinie 15. rozpoczęła się Sztafeta Rodzinna wokół skweru kościoła w Lasecznie, natomiast o godz. 16.00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Mieszkańców i przybyłych gości przywitali: wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, dyrektor GOK Grażyna Piękos oraz sołtys wsi Laseczno. Następnie wręczono puchary i dyplomy zwycięskim drużynom turnieju piłkarskiego o Puchar Sołtysa Laseczna Dariusza Szkopińskiego: I m. Drużyna „Ząbrowiacy” z Ząbrowa, 
II m. Starzykowo, 
III m. Skarszewo

oraz dyplomy i nagrody zwycięzcom Sztafety Rodzinnej:
 I m. Rodzina Prela
, II m. Rodzina Skolmowskich
, III m. Rodzina Ferens

Wyróżnienie: Rodzina Gnaczyńskich
W programie artystycznym wystąpił zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie, zespół „Młodzi Lokalnie”, a po nich na scenie zagrał i zaśpiewał zespół „Remedium”.
W międzyczasie dzieci rywalizowały ze sobą w grupowych biegach na nartach (po 3 osoby na jednej parze nart) i w zabawnych kolorowych spodniach.
Ostatni zespół, który zaprezentował się na scenie to „Cyganeczki” z Cygan. Od godziny 22. trwała zabawa taneczna „pod chmurką”. Mieszkańcy Laseczna i goście bawili się znakomicie przy zespole Wojtka Olszewskiego i Bernadety Gawryjołek z Susza. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych. Pogoda dopisała, publiczność również, więc możemy śmiało zaliczyć imprezę do udanych.Nadesłane przez Gminny
Ośrodek Kultury w Lasecznie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tak trzymać #1190751 | 88.199.*.* 5 wrz 2013 12:34

    Fajna impreza. Tak trzymać! Można jeszcze dodać, że w tym roku między częścią przedpołudniową a popołudniową festynu była msza św. odpustowa, którą o godz. 12 w kościele w Lasecznie odprawił i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jarosław Miller - proboszcz z sąsiedniej diecezji warmińskiej. Ksiądz podziękował wszystkim przybyłym. Na odpuście byli też proboszczowie z sąsiednich parafii. Nie zawiedli również nasi strażacy, którzy przybyli do kościoła ze sztandarem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5