Olsztyn Lakers trenują w Iławie


2013-08-08 10:38:22 (ost. akt: 2013-08-08 12:14:26)
Juniorzy Olsztyn Lakers trenują m.in. na stadionie miejskim w Iławie

Juniorzy Olsztyn Lakers trenują m.in. na stadionie miejskim w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

— Mamy tu wspaniałe warunki, zarówno do trenowania jak i do odpoczynku. Cieszymy się, że wybraliśmy to miejsce — mówi Rafał Zapadka, trener zespołu juniorów Olsztyn Lakers. Drużyna futbolu amerykańskiego, w której gra także Piotr Fafiński z Iławy, przebywa u nas na obozie treningowym. Dziś (czwartek, 8. sierpnia) na stadionie miejskim o godzinie 18.30 dojdzie do pokazowego meczu juniorów z Olsztyna i z Warsaw Eagles.
Juniorzy Olsztyn Lakers przygotowują się do nowego sezonu. Trener Rafał Zapadka na miejsce obozu treningowego wybrał właśnie Iławę.

— To miasto idealnie nadaje się do przeprowadzenia obozu sportowego. Zaskoczyło nas zwłaszcza rewelacyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią na iławskim stadionie — chwali szkoleniowiec juniorskiej drużyny futbolu amerykańskiego z Olsztyna (seniorzy na co dzień grają w drugiej lidze).

Właściwie będzie to pierwszy sezon mistrzostw Polski juniorów, do tej pory rozgrywano tylko pojedyncze turnieje.


— Futbol amerykański szybko rozwija się w naszym kraju, jest już coraz bardziej popularny — zauważa szkoleniowiec.

Są nasi!


W zespole juniorów Olsztyn Lakers nie brakuje też naszych lokalnych akcentów. Rodzina trenera Zapadki pochodzi z Kisielic. W drużynie jest także jeden iławianin Piotr Fafiński, który przygodę z futbolem amerykańskim rozpoczynał w Iławie w zespole Leszka Gajewskiego (Gajewski także grał w Olsztyn Lakers, tyle że w seniorach).Dziś pokazówka

Więcej o drużynie z Olsztyna przeczytasz w jutrzejszym wydaniu "Gazety Iławskiej" (piątek, 9. sierpnia). Natomiast dziś (czwartek, 8. sierpnia) na sztucznym boisku iławskiego stadionu dojdzie do pokazowego meczu juniorów Olsztyn Lakers i Warsaw Eagles, początek o godzinie 18.30.

Seniorzy ze stolicy to aktualni wicemistrzowie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Na ostatni finał PLFA, w którym drużyna Giants Wrocław pokonała Warsaw Eagles 29:13, na stadion narodowy w Warszawie przyszło ponad 16 tys. widzów.zico

m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5