Udaremnili sprzedaż podrobionych towarów na kwotę 15 tysięcy złotych

2013-07-11 16:16:50(ost. akt: 2013-07-11 13:24:10)
Zabezpieczono biżuterię pochodzącą z nieznanego źródła

Zabezpieczono biżuterię pochodzącą z nieznanego źródła

Policjanci z Iławy zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podrobionej odzieży, butów oraz biżuterii o wartości ponad 15 tys. zł. Towary sprzedawane były w jednym z iławskich sklepów oraz na targowisku miejskim. Oferowane do sprzedaży koszulki, buty, klapki, zegarki, kolczyki oraz pierścionki oznaczone były znakami towarowymi znanych światowych marek, w rzeczywistości jednak były to jedynie ich podróbki.
Policjanci z Iławy wraz z przedstawicielem kancelarii prawnej postanowili sprawdzić legalność sprzedawanego towaru w jednym ze sklepów w Iławie, konkretnie na targowisku miejskim.


— Funkcjonariusze obserwowali sklep i stoisko na targowisku, w których do sprzedaży wystawione były koszulki, buty, klapki, zegarki, kolczyki oraz pierścionki znanych światowych firm. Brak oryginalnych metek, wszywek i zawieszek, ale także brak opakowań jednostkowych oraz niska jakość wykonania wskazywały na to, że rzeczy nie były oryginalne. Pełnomocnik pokrzywdzonych firm, który wspierał działania kryminalnych, wstępnie potwierdził, że oferowany do sprzedaży towar jest podrobiony. Zabezpieczony asortyment trafił do komendy. Jego wartość szacuje się na ponad 15000 złotych – mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik komendy powiatowej policji w Iławie.


Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności wprowadzenia podrobionych rzeczy do sprzedaży. W sprawie przesłuchano też sprzedawczynię.
Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jak się nam udało dowiedzieć, osoby odpowiedzialne za sprzedaż zabezpieczonych przez policję rzeczy już wkrótce usłyszą zarzuty.

Dominik Jaskulski

d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5