Złodziej wszedł do mieszkania przez balkon. Kobieta ocknęła się ze snu

2013-07-09 12:10:15 (ost. akt: 2013-07-09 12:16:14)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Dwa telefony komórkowe, portfel oraz kosmetyczka to rzeczy, które zabrał złodziej wchodząc do mieszkań przez otwarte drzwi balkonowe na jednym z iławskich osiedli. Właścicielka mieszkania spała. 

O takiej kradzieży poinformowała iławianka. Do zdarzenia doszło w nocy, kiedy kobieta spała. Sprawca wykorzystując uchylone drzwi balkonowe wszedł do mieszkania, skąd zabrał kosmetyczkę. Jednak spłoszyła go właścicielka mieszkania, która obudziła się jak mężczyzna chciał dokonać kradzieży. Kiedy uciekał łup porzucił na balkonie. Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni temu jednak wtedy łupem złodzieja padły dwa telefony komórkowe i portfel. Kryminalni nadal pracujący nad tą sprawą. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policja apeluje!
 Złodzieje najczęściej wchodzą do mieszkań przez okna i drzwi balkonowe. Należy je zabezpieczyć przed ewentualnym wypchnięciem lub podważeniem. To ważne zwłaszcza latem, kiedy mamy zwyczaj pozostawiać okna niedomknięte.

Źródło: KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czystej wody cham #1137839 | 46.186.*.* 9 lip 2013 13:37

    Ja jak byłem mały to przez wyrwę w ścianie z kumplem, ukradliśmy sąsiadce 3 słoiki ogórków. Tydzień się trząsłem, żeby się nie wydało a ogórasy mi stawały w gardle, ale jadłem bo nie chciałem być "gorszy" A ten sobie jak gdyby nigdy nic pomiędzy śpiącymi domownikami hasa, Fantomas pierdzielony !!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5