Bajkowy kącik na oddziale dziecięcym

2013-07-01 12:09:10 (ost. akt: 2013-07-01 12:41:40)
Fundacja Orange stworzyła Bajkowy Kącik w Szpitalu Powiatowym w Iławie. Ściany są pełne bohaterów bajek i przyjaznych kolorów. Dzieło powstało w minioną sobotę.
W Oddziale Pediatrycznym iławskiego szpitala powstał Bajkowy Kącik przygotowywany przez Fundację Orange. Pomysł, by stworzyć miejsce kolorowe i przyjazne dzieciom, spowoduje, że chętniej i bez stresu będą poddawały się badaniom. W sobotę z samego rana wolontariusze Fundacji zabrali się za pracę. Przez kilkanaście godzin ozdabiali ściany kolorowymi obrazkami. Samo malowanie to jednak dopiero początek przedsięwzięcia. Niebawem w Oddziale pojawią się kolorowe meble oraz zabawki. Dzięki temu najmłodsi pacjenci szpitala będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie.
Szpitalne remonty

Na terenie szpitala rozpoczęła się kolejna duża inwestycja. Pracami remontowymi objęto piwnice budynku „A”, oraz drogi dojazdowe, chodniki i parking. Przedsięwzięcie warte ponad 3 miliony złotych jest współfinansowane przez Unię Europejską. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 wyniosło ponad 2 miniony 100 tysięcy złotych. Zakończenie prac zaplanowano na koniec listopada. 
Modernizacja i rozbudowa szpitala to kolejna inwestycja, którą z Powiatowym Szpitalem im. Wł. Biegańskiego realizuje Powiat Iławski. 

- Zakres zaplanowanych prac modernizacyjnych związany jest ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń istniejącego budynku szpitala – mówi dyrektor placówki Iwona Orkiszewska. 
Modernizacji poddane zostaną piwnice szpitala, gdzie po remoncie powstaną szatnie dla personelu, prosektorium, magazyn bielizny oraz magazyn rzeczy chorych. 
Prace remontowe trwają także na parkingu. W miejscu, gdzie jeszcze niedawno był problem z zaparkowaniem kilkunastu aut, niebawem będzie przygotowanych aż 99 miejsc parkingowych. Zmodernizowane i wyremontowane zostaną także drogi dojazdowe oraz chodniki na terenie szpitala.


Zmodernizują oddział terapii uzależnień
To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Podczas ostatniego posiedzenia zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu trzech projektów znajdujących się dotychczas na liście rezerwowej. Środki zdobył m.in. Szpital Powiatowy w Iławie. Szpital rozpocznie kolejny etap modernizacji. Tym razem chodzi o oddział terapii uzależnień. Zmodernizowane zostaną sale terapeutyczne i powstanie pracownia malarska. W ramach projektu zakupiony zostanie także nowy sprzęt, m.in. komputer, ekrany i tablice ścienne. Koszt inwestycji to ponad 620 tys. zł. Kwota dofinansowania przekroczy 530 tys. zł.

mr, tw

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5