Krzyczał, że się topi. Teraz czeka go proces

2013-06-21 13:54:26 (ost. akt: 2013-06-21 14:07:58)
Mieszkaniec Gdańska pływał w jeziorze i w pewnym momencie zaczął krzyczeć, że się topi. Jeden z przechodniów wskoczył do wody, by go wyciągnąć. Jak się później okazało- niepotrzebnie. W ratowanie mężczyzny została zaangażowane również policja, straż pożarna oraz karetka pogotowia ratunkowego. Karola K. czeka teraz sprawa w sądzie.
W czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o tym, że w Suszu jakiś mężczyzna topi się w jeziorze. Oficer dyżurny od razu powiadomił straż pożarną i karetkę pogotowia, które udały się na miejsce zdarzenia.

Na miejsce pojechał także patrol, który ustalił, że 29-letni gdańszczanin wszedł do wody i zaczął płynąć na drugi brzeg. 

W pewnym momencie zaczął krzyczeć i wołać o pomoc. Wszystko to zauważył przechodzień, który wskoczył do jeziora i płynął w kierunku „topielca”, by mu pomóc. Gdy dopłynął do Karola K., ten jak gdyby nigdy nic, zaczął sam dalej płynąć.

Okazało się, że pomoc wcale nie była mu potrzebna.

 Mężczyzna, gdy wyszedł na brzeg, nie zdawał sobie powagi z sytuacji, tylko się śmiał. Możliwe, że jego zachowanie spowodowane było promilami, bo mężczyzna pił wcześniej alkohol.Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.


jas

d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. katechetka #1123855 | 46.186.*.* 24 cze 2013 22:24

  Teraz przykładnie ukarać! Kaszub nie będzie robić sobie żartów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. wik #1121045 | 213.238.*.* 21 cze 2013 19:30

  Konsekwencje prawne również powinny dopaść tego wesołka, który w Warszawie prowokował policjantów. Jeżeli ktoś paraduje w butelką od piwa lub puszka od piwa, to policjant nie ma obowiązku zastanawiać się, co tam jest wewnątrz, ale ma obowiązek interweniować. Poza tym ten oszołom z Warszawy uciekał. A gdyby go gonił bardziej doświadczony policjant, to teraz być może prowokator by leżał albo w szpitalu, albo dwa metry pod ziemią. W momencie ucieczki policjant może mieć przeświadczenie, że to jakiś bandzior, który ma coś na sumieniu. Czyn tego DEBILA z Gdańska ma wiele wspólnego z sytuacją z Warszawy. Media ogólnopolskie powinny te dwa zdarzenia powiązać i nagłośnić. Prowokator z Warszawy - żałosny performer - również powinien ponieść konsekwencje prawne. W myśl zasady - nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania...

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. GDAŃSK=DEBILE #1121029 | 81.190.*.* 21 cze 2013 19:17

   Tak jak całe trójmiasto specjalnie z małej litery, to banda pozerów i cwaniaczków, dużo gorszych niż Warszawiacy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ewa #1121003 | 88.71.*.* 21 cze 2013 18:32

    Ten Głupek powinien zaplacic za cala operacje i co najmiej 5tys. dla czlowieka który go ratowal.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

   2. ormowiec #1120994 | 46.186.*.* 21 cze 2013 18:20

    Jakby dostał wyrok w trybie pilnym, to nauczył by się szacunku. Wziął przykład z tego debila co policjantów prowokował piciem w miejscach publicznych. Też powinni mu postawić dwa paragrafy. Jeadan za chclanie na chodnikach w miejscach publicznych, a drugi za narażanie policji też są specparagrafy. A policja jest bojąca i głaska takich debili. Inna sprawa, ze są oni bez kondycji, co winą jest wadliwy system naboru i późniejszego sprawdzania sprawności fozycznej. W wielu komendach to wielka lipa, gdyż sami sobie oceny wystawiają. A winien być gość w KW, ktory objeżdzą wszystkie powiaty rok rocznie lub też jeśli nie on to robi to sprawdza wyrywkowo całe jedneostki i porównuje z normami. Ale im tak wygodnie lipę walić, a potem grubasy nie potrafią kroku zrobić i przewalają się przez własne buciory.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5