Zwycięstwo seniorów, porażka juniorów

2013-04-08 12:47:18 (ost. akt: 2013-04-08 13:19:20)
Juniorzy Jezioraka (czerwone stroje) przegrali w niedzielę z SMS-em Łódź 0:5

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W weekend (6-7 kwietnia) tylko dwie nasze drużyny piłkarskie rozegrały mecze ligowe. Pozostałe pauzowały z uwagi na warunki pogodowe (mecze przełożono na 8. maja). Zobacz relacje i zdjęcia z pojedynków seniorów (wygrana z Dębem Kadyny) i juniorów młodszych Jezioraka Iława (porażka z SMS Łódź).
SENIORSKIE ZWYCIĘSTWO

Jeziorak Iława — Dąb Kadyny 4:0 (3:0)

1:0 — Demski (2), 2:0 — Nowiński (22), 3:0 — Suchocki (37), 4:0 — Ciurkowski

JEZIORAK: Kręt — Kruszyński, Roszkowski, Kressin, Kolcz (75 Wrześniak), Krajewski (60 Piórkowski), Suchocki, Nowiński, Ciurkowski, Pawłowski (46 Klein), Demski (70 Łukaszewski)

Spotkanie z ostatnią drużyną ligowej tabeli znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już po upływie niecałych dwóch minut Jeziorak prowadził, po tym jak Piotr Ciurkowski idealnie wrzucił piłkę na głowę Roberta Demskiego, który tylko dopełnił formalności. Na 2:0 podwyższył w 22 minucie Cezary Nowiński, który ograł obrońców zespołu gości i wpakował piłkę do bramki.

Najładniejszy był gol trzeci. Piotr Suchocki z rzutu wolnego wykonywanego z około 25 metra strzelił nie do obrony, piłka po uderzenie z prostego podbicia idealnie wpadła w samo okienko bramki Dębu. Wspaniały gol!

Wynik ustalił, już w drugiej części gry, Piotr Ciurkowski.

— To najniższy wymiar kary, powinniśmy wygrać więcej niż 4:0, mieliśmy jeszcze z sześć, siedem okazji do zdobycia gola. Nie do końca jestem zadowolony z sobotniej gry, bo moi młodzi piłkarze zagrali za nerwowo, nie było widać spokoju w grze. Było to pewnie spowodowane stresem i inauguracją rundy, na którą trzeba było tak długo czekać — mówi Marek Czachorowski, trener Jezioraka.

JUNIORSKA PORAŻKA

Jeziorak Iława — SMS Łódź 0:5 (0:3)
0:1 — Dudała, 0:2 — Gerych (sam.), 0:3 — Szerszeń, 0:4 — Dudała, 0:5 — Szczepański

JEZIORAK: Banasiak (41 Grabowski) — Witkowski, Nowak, Laskowski (70 Parulis), Gerych (65 Zacharski), Kasterski (70 Duński), Kwiatkowski (32 Makar), Sagan, Wojciechowski, Bartkowski (55 Żuchowski), Rykaczewski (50 Pawłowski)

Juniorzy młodsi Jezioraka przegrali wczoraj (niedziela, 7. kwietnia) pierwszy mecz w lidze makroregionalnej. Łódzki SMS pokonał iławian aż 5:0, jednak różnica w poziomie gry obu zespołów nie była aż tak duża, jakby wskazywał na to wynik. Poza tym na usprawiedliwienie Jezioraka trzeba podać fakt, że w meczu z ekipą z Łodzi nie mógł zagrać ważny dla zespołu obrońca Paweł Kolcz, a tylko połowę spotkania mógł rozegrać napastnik Remigiusz Pawłowski. Obaj dzień wcześniej grali bowiem w seniorskim zespole Jezioraka, w meczu klasy okręgowej z Dębem Kadyny.

— Remigiusz i Paweł są już piłkarzami zespołu seniorów, byli mi potrzebni w spotkaniu z Dębem, dlatego wyszli w pierwszym składzie. Musimy pamiętać, że mamy bardzo wąską, zaledwie siedemnastoosobową kadrę — tłumaczy Marek Czachorowski, trener seniorskiego zespołu Jezioraka. To nie zmienia jednak faktu, że brak Pawłowskiego i Kolcza był mocno odczuwalny w pojedynku juniorów.

Na prowadzenie łódzką szkółkę wyprowadził Damian Dudała, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Buszty. Po chwili było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się niestety obrońca z Iławy, Marek Gerych (nie miał większych szans uniknąć bramki samobójczej). Wynik, po błędzie iławskiej defensywy, podwyższył Sebastian Szerszeń. W drugiej połowie gole dołożyli jeszcze Dudała oraz Dawid Szczepański.

SMS miał kilka okazji na podwyższenie wyniku, jednak w sytuacjach sam na sam bardzo dobrze spisywał się wprowadzony po przerwie bramkarz Grabowski. Jeziorak także zdobył gola, w drugiej części gry po rzucie rożnym, jednak sędzia go nie uznał, bo zdaniem arbitra faulowany w tej sytuacji był bramkarz gości.