Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zabronionych czynach

2013-03-25 12:15:02 (ost. akt: 2013-03-25 12:23:12)

Autor zdjęcia: kpp Iława

Odpowiedzialność prawna i konsekwencje popełnienia czynów zabronionych, to główny temat spotkania przedstawicieli iławskich policjantów z uczniami Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie
Dziś w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie z inicjatywy dyrekcji szkoły, odbyło się spotkanie przedstawicieli iławskich policjantów z młodzieżą.

– Jego celem było przypomnienie uczniom o odpowiedzialności prawnej za popełnienie przestępstwa czy wykroczenia. Asp. Anna Grzelka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej i dzielnicowy st. sierż. Rafał Żurawski swój czas poświęcili w szczególności na omówienie czynów zabronionych popełnianych przez uczestników ruchu drogowego – mówi Sławomir Nojman, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.


– Podczas spotkania z uczniami odbyła się projekcja filmu na temat konsekwencji prawnych kierowania pojazdem pod działaniem alkoholu, a także zmian jakie mogą zajść w życiu człowieka, który doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku drogowego i został skazany przez sąd karą pozbawienia wolności. Podczas spotkania młodzież miała możliwość uzyskania od policjantów odpowiedzi na nurtujące ich pytania – dodaje rzecznik policji.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczeń #1034573 | 83.9.*.* 25 mar 2013 22:02

    Wykład przyciągnoł tłumy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5