Włamywali się do garaży i altanek

2013-03-14 15:40:10 (ost. akt: 2013-03-14 15:47:15)

Autor zdjęcia: kpp Iława

Czterech mieszkańców gminy Susz zatrzymali policjanci w wyniku pracy operacyjnej. Mężczyźni staną wkrótce przed sądem za kradzieże z włamaniem do garaży, domku letniskowego i kradzież przewodów elektrycznych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Susza w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 17 – 20 lat, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem do garaży i domku letniskowego na szkodę mieszkańców gminy Susz.

– Policjanci ustalili, że sprawcy weszli do garaży po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń.Z ich wnętrza zabrali elektronarzędzia, namioty, sprzęt elektryczny, dvd, narzędzia ogrodnicze, sprzęt murarski i glazurniczy. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 10 tys. złotych. Z wnętrza domku letniskowego sprawcy zabrali kosiarkę, kosę spalinową, butlę turystyczną i sprzęt wędkarski o łącznej wartości 1,5 tys. złotych – mówi Sławomir Nojman, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

– Oprócz zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży przewodów elektrycznych o różnej średnicy o długości 150 metrów na szkodę mieszkańców gminy Susz. Ich wartość pokrzywdzeni oszacowali na kwotę 1,5 tys. złotych. Policjanci w wyniku przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych odzyskali większość przedmiotów i urządzeń należących do pokrzywdzonych – dodaje rzecznik policji

Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. W tej sprawie złożyli wyjaśnienia. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5