Basten Kamieniec mistrzem trzeciej ligi!

2013-03-13 09:31:18(ost. akt: 2013-03-13 09:44:40)
Trener Mieczysław Pietroczuk może być zadowolony. Szkoleniowiec zdobył bowiem w tym roku potrójną koronę: do dwóch mistrzostw województwa wywalczonych ze Zrywem-Volley Iława w rozgrywkach juniorek i kadetek dołożył mistrza w trzeciej lidze seniorów

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wystarczyło, aby siatkarze Bastenu Kamieniec wygrali dwa sety ostatniego meczu tego sezonu i przypieczętowaliby mistrzostwo trzeciej ligi. Zadanie nie było jednak łatwe, bo rywalem był wicelider Wicher Wilkasy, który też miał szansę na mistrza.
Drużyna Mieczysława Pietroczuka osiągnęła jednak cel: wygrała dwa sety w przegranym meczu i teraz może już myśleć o barażowym turnieju o wejście do drugiej ligi.

— Z sezonu na sezon nasza drużyna poprawiała miejsce w tabeli. W pierwszym swoim starcie zajęła piątą lokatę, w drugim sezonie trzecią. Z wyliczeń matematycznych powinno wynikać, że w trzecim sezonie drużyna z Kamieńca powinna rozgrywki wygrać. I tak też się stało — mówi Piotr Zdzichowski, kierownik Bastenu.

Basten na mecz z Wichrem jechał w roli faworyta, bowiem jako jedyny zespół w lidze nie przegrał meczu. Wicher natomiast przegrał tylko raz, w pierwszej rundzie w Suszu, z Bastenem właśnie.

O końcowym zwycięstwie w spotkaniu kończącym rozgrywki 2012/13 decydował tie-break, jednak sam fakt, że piąty set był rozgrywany, oznaczał już, że drużyna z Kamieńca zdobyła mistrzostwo III ligi warmińsko-mazurskiej. Wygrała bowiem dwa sety w Wilkasach. Ostatnią część spotkania wygrali gospodarze, którym jednak pozostało tylko wicemistrzostwo na osłodę.

Teraz drużynę z Kamieńca czeka najtrudniejszy i najważniejszy turniej w tym sezonie i chyba w całej historii Bastenu.
 To turniej półfinałowy barażów o wejście do drugiej ligi, który odbędzie się w Suszu w dniach 5–7 kwietnia. W turnieju wezmą udział jeszcze trzy inne zespoły: mistrz województwa kujawsko-pomorskiego oraz wicemistrzowie województw pomorskiego i podlaskiego. Dalej, do barażowego turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły.
Przypomnijmy, że w sezonie 2010/11 mistrzostwo województwa zdobyła inna nasza drużyna, Osa Ząbrowo, która niestety odpadła w barażach.

WICHER WILKASY - CSIR BASTEN KAMIENIEC 3:2 (19:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13)

Więcej o naszej mistrzowskiej drużynie z Kamieńca przeczytasz w najbliższym wydaniu "Gazety Iławskiej" (piątek, 15. marca).