Jeziorak jednak ma licencję na grę w okręgówce

2013-03-06 18:20:03(ost. akt: 2013-03-06 18:29:04)
Mecz Jeziorak Iława — Ossa Biskupiec Pomorski (2:0), przy piłce Borys Piórkowski

Mecz Jeziorak Iława — Ossa Biskupiec Pomorski (2:0), przy piłce Borys Piórkowski

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Dziś (środa, 6. marca) zapadła ważna decyzja dla Jezioraka. Wydział dyscypliny Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej ostatecznie stwierdził, że piłkarska drużyna z Iławy może jednak grać w rozgrywkach klasy okręgowej. Na tę decyzję czekało wielu kibiców i piłkarzy Jezioraka, tych byłych i obecnych.
Jeszcze we wtorek, na dzień przed posiedzeniem wydziału dyscypliny jego przewodniczący Zbigniew Magnuszewski twierdził, że poprzednia decyzja WD o zawieszeniu licencji Jezioraka na grę w okręgówce zostanie prawdopodobnie podtrzymana.

Ostatecznie jednak WMZPN wydał pozytywną dla Jezioraka decyzję: piłkarze z Iławy będą mogli dalej grać w okręgówce. Mówi Zbigniew Magnuszewski. — Uznaliśmy ostatecznie, że przyznamy Jeziorakowi licencję, bo nie chcemy karać klubu w tak drastyczny sposób. Tym bardziej, że sprawa Jezioraka nie była jeszcze rozpatrywana przez komisję dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej, który wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Jezioraka. Chodzi tu o dług klubu w stosunku do Dawida Kowalskiego. Nie chcieliśmy wychodzić przed szereg i wydawać tak ważnej decyzji, zanim nie uczyni tego piłkarska centrala — tłumaczy Zbigniew Magnuszewski.


Członkowie wydziału dyscypliny swoją poprzednią decyzję, o zawieszeniu licencji Jezioraka, cofnęli dlatego, że iławski klub spłacił już zaległości, jakie miał w WMZPN. 
Dużo większy dług Jeziorak ma u swoich byłych graczy. PZPN za niespłacone zobowiązania finansowe w stosunku do zawodników może ukarać iławski klub m.in. zakazem transferów a nawet odebraniem licencji na grę w lidze.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. TO sisiorak jeszcze istnieje??? #1030326 | 87.244.*.* 21 mar 2013 17:05

  napewno wierni fani pracownicy ZK caly czas kibicuja na stadionie

  odpowiedz na ten komentarz

 2. berta #1025234 | 46.134.*.* 16 mar 2013 15:25

  Promocja miasta przez klub piłkarski ? Głupoty. Poważna piłka to nie jest promocja miasta to tylko takie gadanie. Czego w Iławie można się spodziewać ? Zero poważnego przemysłu... Władze, które od 20 lat tylko zarządzają miastem lepiej lub gorzej. Nikt z nich nie miał i nie ma absolutnie pomysłu na rozwój Iławy. Turystyka ? ha ha ha... to nie Zakopane, Krynica czy Sopot. Nie mogę zapomnieć jak się iławskie media śmiały z Kwidzyna." Co to jest Kwidzyn ?" Dzisiaj oni mogą się śmiać z nas. Gdy otworzą im jeszcze most do A1 to będą się śmiali do rozpuku, bo miasto dalej się będzie rozwijać. Kwidzyn w poważną piłkę nożną się nie bawi, bop za małe miasto na to. Mają za to dobrą drużynę piłki ręcznej grającą w najwyższej klasie rozgrywkowej. I u nas tez powinno się stawiać na sport tego typu. Siatkówka, piłka ręczna. Widowiskowe sporty, bez tak ogromnych nakładów finansowych ja na :kopaną. Piłka nożna ? Niech grają, ale okręgówka to wszystko w najlepszym super przypadku III liga. Po co coś więcej, żeby znowu wpaść w milionowe długi ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kibic #1017040 | 81.95.*.* 9 mar 2013 22:35

  Sprawa jest oczywista.Klub musi ogłosić upadłość i zacząć wszytko od początku a więc; 1. Paluszewski wraca do ZK i trafia na Harem hahahahahaha 2. Zaczynamy od nowa z nową spółką i z nowymi władzami w taki sposób wychodzimy z długów 3. Znajdujemy drobnych sponsorów dzięki temu klub funkcjonuje i płaci swoje zobowiązania na bieżąco 4. W perspektywie kilku sezonów klub stabilizuje swoją sytuację i stawiamy na wychowanków intensywnie szukamy sponsorów 5.W tym czasie zmieniają się władze iławy odchodzi burmistrz trafia tam gdzie paluszewski na Harem tam lubią kakao hahahahahha 6. Nowe władze iławy stawiają na promocję miasta czyli na klub 7. drodzy kibice zacisnąć poślady i pogonić władze klubu ultras co zwami?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. tAKI tAM #1015335 | 46.186.*.* 8 mar 2013 09:51

   HEH NIE PAMIETAM BY JAKIKOLWIEK ZESPOL GRAJĄCY W OKREKOWCE MIAL DYREKTORA PREZESA I DWIE SEKRETARKI HEHE WIADOMO NA CO KASA IDZIE

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. STOMIL PONAD WSZYSTKO #1014875 | 89.68.*.* 7 mar 2013 20:06

    i dobrze

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (13)
   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5