[ZDJĘCIA] Kultura jest dla nich źródłem satysfakcji i siłą napędową. Oto wyróżnieni przez burmistrza za działalność kulturalną w Iławie

2024-05-31 06:39:02(ost. akt: 2024-06-05 15:05:23)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Iława / ICK

Uroczysta Gala z okazji Dnia Działacza Kultury w Kinoteatrze Pasja to już miejska tradycja. Jak co roku i tym razem osoby zaangażowane w rozwijanie szeroko pojętej kultury w Iławie otrzymały nagrody i wyróżnienia z rąk zastępczyni burmistrza Doroty Kamińskiej oraz dyrektorki Iławskiego Centrum Kultury Lidii Miłosz.
Jednym z życiowych zadań człowieka gwarantujących spełnienie, jest to, aby zrobić jak najbardziej kreatywny użytek ze swojego życia, aby rozwijać pasje i dzielić się swoimi talentem z innymi. W końcu nic tak nie łączy ludzi jak kultura i sztuka.
Animatorzy i Działacze kultury z naszego miasta, dziś wyróżnieni, to ludzie, mający taki życiowy cel wypisany głęboko w sercu. To osoby niezwykle uzdolnione i zaangażowane w różnego rodzaju aktywności, które robią to z ogromnej pasji i pragną dzielić się tą pozytywną energią z innymi. Ludzie kultury aktywnie działający w naszej przestrzeni miejskiej to dla wszystkich iławian niepowtarzalna okazja do tego, aby korzystać z wielu artystycznych propozycji.


Tegorocznych laureatów wyłoniła komisja w składzie: burmistrz Dawid Kopaczewski, członkowie Rady Kultury: Honorata Cybula, Dorota Jurczak, Marek Kałuża oraz Lidia Miłosz, dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury.

W konkursie o nagrody Burmistrza Miasta Iławy w dziedzinie kultury wpłynęło 12 wniosków. Nominacje dotyczyły osób, które aktywnie zajmują się twórczością artystyczną, działają na rzecz upowszechniania kultury w mieście, godnie reprezentując miasto Iławę, a także instytucji i osób prywatnych, wspierających rozwój kultury.

Wśród nagrodzonych znaleźli się znani wszystkim twórcy
o ugruntowanej pozycji, jak również młodzi twórcy kultury, rozpoczynający swoją drogę.
Komisja Konkursowa, która musiała stwierdzić, kto zasługuje na nagrodę, kto na wyróżnienie i miała niełatwe zadanie.

Ostatecznie Komisja przyznała:

-5 nagród finansowych za osiągnięcia artystyczne, upowszechnianie kultury, ochronę dziedzictwa oraz całokształt działalności;
- tytuł Mecenasa Kultury;
- oraz 3 wyróżnienia niefinansowe. 


Listy gratulacyjne oraz statuetki za OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE wręczone zostały przez Wiceburmistrz Dorotę Kamińską oraz Marka Kałużę członka społecznej Rady Kultury przy Iławskim Centrum Kultury:
- Markowi Wojewodzie, Karolowi Łyżwie, Wojciechowi Wierzchowskiemu;
- Beacie Jabłońskiej;
- Markowi Doleckiemu.


Wyjątkowym punktem uroczystości było także uhonorowanie iławskich rzemieślników.
Z inicjatywy Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego rok 2024 nosi miano ROKU IŁAWSKICH RZEMIEŚLNIKÓW. Rok poświęcony iławskim rzemieślnikom  to motywacja do podjęcia starań i wysiłków, by mocniej zaakcentować walory kształcenia zawodowego, społeczne i ekonomiczne znaczenie obecności środowiska rzemieślników i przedsiębiorców dla miasta. Z tej okazji na scenie specjalne podziękowania wręczono także Stanisławowi Michalewskiemu Starszemu Cechu oraz ponownie Markowi Doleckiemu.

Nagrody pieniężne za osiągnięcia artystyczne z rąk zastępczyni oraz Anny Pogodowskiej Przewodniczącej Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Iławie otrzymali:
Bartłomiej Żółtowski (nagroda w wysokości 1500 zł)
Agata Topolewska (nagroda w wysokości 1500 zł).
Nagroda pieniężna w kategorii UPOWSZECHNIANIE KULTURY w wysokości 2500 zł trafiła do Orkiestry AMODII. Nagrodę i statuetkę odebrał Sebastian Ewertowski Dyrygent Orkiestry w towarzystwie członków orkiestry)
W dziedzinie OCHRONA DZIEDZICTWA i CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI nagrodę otrzymał Waldemar Wysocki (nagroda w wysokości 1500 zł).
Nagroda pieniężna za CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI została przyznana:
Uniwersytetowi Trzeciego Wieku (nagroda w wysokości 3000 zł). Odebrał ją Lech Wróbel w towarzystwie przedstawicieli sekcji: Grupy „Arlekin”, Sekcji Żywego Słowa, Chóru Vivat.

TYTUŁ MECENASA KULTURY otrzymała w tym roku Joanna Cywińska-Orłowska.
Specjalne podziękowania na scenie otrzymali także Dyrektor Iławskiego Centrum Kultury Lidia Miłosz oraz pracownicy jednostki.

— Dzięki Państwa pracy na rzecz tworzenia, upowszechniania kultury i zachowania dziedzictwa kulturowego możemy pełniej budować nasze relacje i więzi. Możemy odczuwać radość i dumę z bycia Tu i teraz oraz z nadzieją myśleć i patrzeć w przyszłość. Dziękuję za każdy pomysł, inspirację, zrealizowany projekt, za liczne zaproszenia do swojego świata, który przez to staje się także naszym wspólnym.- dziękowała twórcom zastępczyni Dorota Kamińska


Podziękowania ze sceny trafiły także do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie oraz osób i instytucji wspierających.

Galę poprowadziła Lidia Miłosz, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Powolno.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, 
a pracownikom Iławskiego Centrum Kultury pięknie dziękujemy za przygotowanie (jak zawsze) wspaniałej uroczystości.

UM Iława/ICK
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5