Święto Niepodległości w Górowie Iławeckim

2015-11-12 10:39:08 (ost. akt: 2015-11-12 10:42:50)

Autor zdjęcia: BT

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w środę 11 listopada w Górowie Iławeckim odbyły się dostojnie, ciekawie i na kilku płaszczyznach.
Przede wszystkim była to msza święta odprawiona w intencji ojczyzny w miejscowym kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W słowie do wiernych proboszcz ks. kan. Józef Gawrylczyk przypomniał genezę odzyskania niepodległości i znaczenie tego faktu dla dzisiejszego pokolenia.

Wspomniał także o ciągłej potrzebie wychowywania młodych ludzi w duchu poszanowania historii oraz przodków, którzy ją tworzyli. Następnie zaprosił obecnych w kościele do obejrzenia spektaklu i wysłuchania wiązanki pieśni patriotycznych, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2.

Poczet sztandarowy w kościele wystawiła młodzież z górowskiego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II.

Rocznicy odzyskania niepodległości został także poświęcony „Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej” młodzików który odbył się na hali Szkoły Podstawowej nr 2. Jednocześnie rozpoczął on cykl rozgrywek piłkarskich dla chłopców w kilku kategoriach wiekowych w ramach projektu „Eko-Akademia”.

Natomiast na stadionie miejskim odbył się mecz piłkarski poprzedzony wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Podczas spotkania odtwarzane były pieśni żołnierskie i patriotyczne.
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #1856582 | 81.15.*.* 12 lis 2015 20:43

    Dlaczego Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone są w Kościele? Przecież Kościół katolicki nie przyczynił się do odzyskania Niepodległości przez RZECZPOSPOLITĄ. Wręcz przeciwnie!!! Biskupi położyli łapę na rozbiorach bo mieli w tym swój interes.

    Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5