Pierwszy sukces siatkarek

2015-10-28 07:27:39(ost. akt: 2015-10-28 07:31:37)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Pierwszy raz w historii Gimnazjum nr 1 zagraliśmy w lidze wojewódzkiej młodziczek. Turniej V ligi, bo tu zaczynamy, odbył się w Ełku 24 października. Naszymi rywalami były dziewczyny z UKS Chemik Olsztyn I UKS Green Voley Ełk.
W pierwszym meczu pokonaliśmy Olsztyn 2:0 ( 25:16, 25:20 ). Wcześniej Ełk pokonał Olsztyn i oczywistym stało się, że mecz Górowo - Ełk będzie meczem o pierwsze miejsce.

Mecz zaczęliśmy dobrze prowadząc do stanu 23:19. Niestety w końcówce problemy z przyjęciem i przegraliśmy 24:26. Drugi set zaczął się koszmarnie. Przegrywaliśmy już 13:1 i wtedy dziewczyny się odblokowały i rozpoczęła się pogoń.

Jak się okazało później - udana. Wygraliśmy 25:23.

Trzeci set to gra nerwów. Prowadzenie zmieniało się co chwilę, ale po końcowym gwizdku to my mieliśmy 15 punktów na koncie. 15:13 i awans do IV ligi.