Uczennica Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim wśród najlepszych w województwie

2015-06-22 10:53:40(ost. akt: 2015-06-22 10:59:46)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

15 czerwca 2015 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się gala wręczenia nagród wielokrotnym laureatom konkursów przedmiotowych w województwie warmińsko-mazurskim. Była wśród nich uczennica Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim – Kamila Skrzypa.
Ceremonii wręczenia nagród najlepszym z najlepszych, czyli wielokrotnym laureatom konkursów przedmiotowych w województwie warmińsko-mazurskim towarzyszyła podniosła atmosfera. W swoim wystąpieniu pani kurator Grażyna Przasnyska wyraziła swój podziw dla ogromu pracy wykonanej przez każdego z uczestników spotkania, tak uczniów, jak i nauczycieli oraz z ogromnym szacunkiem odniosła się do osiągnięć każdego z nich.

Wyraziła też swoją radość z powodu tego, że wśród uczniów naszego województwa są tacy, którzy z pewnością w przyszłości będą stanowili o jakości państwa i życia w naszym kraju. W podobnym tonie wypowiadała się też pani wicewojewoda - Grażyna Kluge, dodając jednocześnie, że gala jest dowodem na to, że warto się uczyć, a odkrywanie świata nie musi być nudną powinnością, ale ciekawą podróżą pełną wyzwań i niespodzianek.

Dalszą część gali poprowadził czterokrotny laureat, uczeń olsztyńskiego Gimnazjum nr 4 - Jakub Szut. Nagrody wręczane były przez panią kurator i panią wicewojewodę w grupach – laureatów 3- i 4-krotnych oraz 16-osobowej grupie laureatów pięciokrotnych i więcej (rekordzista z Elbląga miał na swoim koncie 7 tytułów laureata).

Galę urozmaiciły występy uzdolnionej młodzieży z Olsztyna, która tańczyła, śpiewała i prezentowała swoje prace plastyczne.

Kamila Skrzypa została nagrodzona za zdobycie I miejsca w wojewódzkim etapie konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514, od Cedyni do Orszy” oraz za sukcesy w konkursach: języka polskiego, geografii, wiedzy o społeczeństwie, historii i biologii.

Poproszona o kilka słów refleksji na temat swoich zainteresowań i przygotowań do konkursów, uczennica górowskiego gimnazjum, nie kryjąc swojego zaskoczenia, powiedziała, że bardzo cieszy się ze swoich sukcesów oraz z tego, że może przemawiać do tak znakomitego grona słuchaczy. Dodała też, że poznawanie świata jest jej pasją, której poświęca sporo czasu, ale czuje się też „normalną” nastolatką.

Wspomniała również o dużej pomocy i zaangażowaniu ze strony nauczycieli swojej rodzimej szkoły, którzy przygotowywali ją do konkursów oraz o przekonaniu, że to, co robiła, miało sens.

Warto również dodać, że Kamila Skrzypa w dniach 11-13 czerwca 2015 r. razem ze swoją młodszą koleżanką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim – Izą Kostką, reprezentowały województwo warmińsko-mazurskie w Warszawie na centralnym etapie konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514, od Cedyni do Orszy”. Ostatecznie uczennica Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim znalazła się w środku stawki ponad trzydziestoosobowej grupy gimnazjalistów z całej Polski.

Przykład Kamili potwierdza regułę, że rozwijać swoje zainteresowania można wszędzie, niezależnie od wielkości miejscowości, w której się mieszka, że trzeba pokonywać kolejne przeszkody i wyznaczać sobie nowe cele, że upór i determinacja zostaną nagrodzone.

Niewątpliwie sukces Kamili Skrzypy jest też wielkim osiągnięciem Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim i nauczycieli, którzy przygotowywali ją do konkursów, a były to panie: Iwona Gajżewska-Kostka, Walentyna Krawczuk-Doszyń, Alicja Kamińska i Wioletta Lugowska-Rohun. Dziękuję im wszystkim za pracę i gratuluję sukcesów. Jestem przekonany, że inni uczniowie pójdą w ślady swojej starszej koleżanki, a szkoła dołoży wszelkich starań, żeby wspierać zdolną i pracowitą młodzież.

Gratuluję Kamili i jej rodzicom dotychczasowych osiągnięć i cieszę się, że kilka lat temu wybrała ona naszą szkołę. Jeden z dyrektorów szkół obecnych na gali powiedział: „Prowadzić taką młodzież, to sama przyjemność i sens pracy nauczyciela”. Sukcesy naszej uczennicy pozwalają mi przyłączyć się do tej refleksji.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rodzic #1764519 | 83.31.*.* 28 cze 2015 17:46

  Serdecznie GRATULUJĘ :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. informator #1761547 | 83.28.*.* 24 cze 2015 09:29

   Chętne osoby na stanowisko dyrektora szkoły zapraszam do konkursu na dyrektora SP Lidzbark szczegóły www.bip.umig.lidzbark.pl/?a=2578

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5