Profesorowie UWM w Górowie

2014-11-16 22:10:00 (ost. akt: 2014-11-15 10:37:06)

Autor zdjęcia: BT

To było ciekawe oraz dla wielu inspirujące spotkanie. W czwartek 13 listopada do górowskiego Zespołu Szkół na spotkanie z młodzieżą przybyli wykładowcy i profesorowie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna.
Inicjatorami spotkania był Klub Ziemi Górowskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, reprezentowany przez p. Liliannę Sapalską i dr-a Jerzego Trawińskiego. Olsztyńską delegację natomiast reprezentowali prof. Andrzej Faruga Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM, były prorektor ART. W Olsztynie, prof. Stanisław Achremczyk, Dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, dr inż. Bolesław Pilarek, Prezes Zarządu Fundacji im. M. Oczapowskiego, redaktor naczelny kwartalnika „5 plus X” oraz p. mgr inż. Władysław Płoski, wice-prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM.

Witając się z dyrekcją Zespołu Szkół oraz młodzieżą, dziękując za zaproszenie, goście podarowali na ręce p. dyrektor Elżbiety Gottuk uniwersyteckie publikacje. Wyrazili także nadzieję na dalszą owocną współpracę z górowską szkołą.

Do zgromadzonych na szkolnej auli nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości z wykładem wystąpił prof. Stanisław Achremczyk. Nawiązując do niedawno obchodzonej rocznicy niepodległości profesor przypomniał historię Rzeczpospolitej, którą w 1795 roku na 123 lata zaborcy podzielili między sobą. W 1918 r., po zakończeniu I Wojny Światowej Polska stała się niepodległa, a walczyli o nią wybitni obywatele, o których profesor opowiadał barwnie i ciekawie. Nawiązał także do czasów współczesnych, znanych postaci i historii, którą razem tworzymy. Wykład został nagrodzony gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania olsztyńscy goście pokazali młodzieży ciekawy, sugestywny i dynamicznie nakręcony film o Uniwersytecie, jego osiągnięciach, kadrze i studentach. Wyrazili przy tym nadzieję, że już zapewne wkrótce spotkają się z jego widzami na uniwersyteckich salach wykładowych.

Po wizycie w szkole olsztyńska delegacja razem z organizatorami odwiedziła miejscowe muzeum historyczne oraz udała się na zaplanowane spotkanie z proboszczem parafii greckokatolickiej ks. dziekanem Janem Łajkoszem.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5