Grand Prix 2014 w tenisie stołowym zakończone!

2014-11-14 12:18:05(ost. akt: 2014-11-14 13:18:44)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

We wtorek 11 listopada odbył się szósty turniej, kończący II Grand Prix amatorów Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.
Zgodnie z przewidywaniami zwycięstwo w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych przypadło rodzeństwu Justynie i Piotrowi Wilczek, które powtórzyło swój sukces z poprzedniego roku.

Należy jednak przyznać, iż swoje szanse na zwycięstwo pogrzebał Adam Dawid, gdyż uczestniczył tylko w czterech tegorocznych turniejach.

W kategorii mężczyzn amatorów swój sukces przypieczętował Mariusz Mańkiewicz z Konopek Nowych, który we wtorkowych zawodach zajął 2. miejsce, za Wiesławem Drapałą z Lidzbarka Warmińskiego.

W generalnej klasyfikacji podium wśród amatorów uzupełnili Wiesław Skrętkowski i Sławomir Kowalewski z Lidzbarka Warmińskiego.

Najciekawszą rywalizację stoczyli zawodnicy w kategorii open, gdzie przed ostatnim turniejem różnice pomiędzy czołową trójką wynosiły po 2 pkt. Zgodnie z przewidywaniami, o zwycięstwie w całym turnieju zadecydował finałowy pojedynek pomiędzy Januszem Głębockim i Szymonem Szewczykiem.

Wszyscy obserwujący mogli zobaczyć mecz stojący na wysokim poziomie, który ostatecznie rozstrzygnął na swoją korzyść młodszy tenisista. Tym samym Szymon Szewczyk również obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

Należy wspomnieć, iż górowskie Grand Prix gościło tenisistów z wielu miejscowości naszego województwa: Olsztyna, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Korsz, Ornety, Braniewa, Pieniężna oraz z Górowa Iławeckiego i jego okolic. Okazjonalnie swój udział zaznaczyli również sportowcy z Gdańska i Warszawy.

Po zakończonym turnieju wszyscy biorący w nim udział zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, drobne upominki oraz koszulki, zaś zdobywcy miejsc od I do III – puchary.

Należy wspomnieć, iż pamiątkowymi statuetkami zostali wyróżnieni: najmłodszy i najstarszy uczestnik turnieju oraz przyznano również nagrodę Fair Play.

Wszystkie nagrody oraz znaczną ilość sprzętu sportowego umożliwiającego przeprowadzenie zawodów ufundowali sponsorzy i osoby wspomagające tenis stołowy w mieście. Wszystkim tym składamy szczególne słowa podziękowania: Urząd Miasta w Górowie Iławeckim,Spółka „EWIX” z Górowa Iławeckiego, Z.U.R.B „Szewczyk” z Górowa Iławeckiego, Eko – BART z Bartoszyc, Zakład Karny w Kamińsku, Bank Spółdzielczy w Bartoszycach, Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Górowie Iławeckim, Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim, Redakcja „Gońca Bartoszyckiego”.
Andrzej Markowski


Przygotowaliśmy już dla Was kolejne wydanie "Gońca". Do kupienia od piątku!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr R.Baczewski #1547532 | 31.2.*.* 14 lis 2014 23:03

    Szanowni Państwo! Zwracam się dziś do Was z ogromną prośbą, apelem o aktywny udział w wielkim wydarzeniu każdej społeczności, jakim są wybory samorządowe. Odbędą się już w najbliższą niedzielę, 16 listopada. To wybory najbliższe każdemu z nas. Mają największy wpływ na nasze życie. Tu nawet pojedynczy ważny głos wrzucony do urny, może zdecydować o przyszłości obywateli tej ziemi. Wszyscy znamy ludzi, którzy kandydują, stąd wybór powinien być w pełni świadomy. Musimy wiedzieć jakich zmian na lepsze potrzebujemy i kto w największym stopniu jest w stanie ich dokonać. Mamy za sobą kilka lat pozytywnych zmian. Zakończyły się niepotrzebne spory. Górowo zjednoczyło się wokół idei rozwoju. Przed nami wielki czas budowy, modernizacji zarówno Górowa jak i Gminy, ponieważ wkrótce samorządy rozpoczną wyścig po kolejne środki europejskie a to być może już ostatnia szansa na cywilizacyjny skok do przodu. To od nas zależy czy wykorzystamy ten czas owocnie, czy postawimy na sprawdzonych ludzi czynu czy może na niebezpiecznych dla siebie i otoczenia szaleńców. Zdecydowałem się na zabieganie o Państwa głos do Rady Powiatu Bartoszyckiego, ponieważ uważam, że samorząd powiatowy jest za mało aktywny na naszym terenie. Przykładem niech będzie obecny stan dróg powiatowych. Uważam, że w „powiecie” potrzebujemy przede wszystkim osób niezależnych i skutecznych, które zadbają o nasze sprawy oraz są w stanie dokonać realnych zmian na lepsze. Szanowni Państwo, dotychczas udowodniłem, że można z dobrym efektem pracować dla tego miasta, dla jego rozwoju. Będę tu nadal tworzył, inspirował i wspierał cenne inicjatywy a jednocześnie swoje doświadczenie i energię mogę poświęcić na efektywną pracę w Radzie Powiatu. Zaufanie, którym mnie obdarzycie będzie dla mnie największym zobowiązaniem do działania. Z wyrazami szacunku Piotr R. Baczewski

    Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5