Działaj Lokalnie na górowszczyźnie

2014-11-05 12:33:25(ost. akt: 2014-11-05 12:37:12)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Dzięki zaangażowaniu sołectw naszej gminy, aktywnych mieszkańców górowskich wsi oraz współpracy i inicjatywie stowarzyszeń Górowska Mała Ojczyzna oraz Nasza wieś - Nasza przyszłość, jeszcze w lipcu udało się pozyskać dofinansowanie na realizację 5 projektów w VIII edycji "DZIAŁAJ LOKALNIE". 22 lipca nasi leaderzy podpisali umowy na łączną kwotę dofinansowania 11300,00 zł na realizację ciekawych projektów promujących górowskie wsie, naszą przyrodę, małe społeczności.
Już możemy pochwalić się pierwszymi osiągnięciami. W połowie października zakończono działania w ramach 2 projektów:
"CORAZ PIĘKNIEJ W ZIELENICY" - projekt Sołectwa Zielenica był kontynuacją prac rozpoczętych w zeszłym roku, również z DZIAŁAJ LOKALNIE. Wyrównano teren rekreacyjny, postawiono grillowisko, zagospodarowano tereny wokół przystanków autobusowych oraz postawiono obiekty małej architektury. W pracach projektowych brali udział mali i duzi mieszkańcy sołectwa.

"DZIKOWO W OBIEKTYWIE" – projekt nieformalnej grupy Aktywni Mieszkańcy Dzikowa, z warsztatami fotografii pod okiem doświadczonego fotografika Jacka Litwina. W trakcie warsztatów już od sierpnia organizowane były zajęcia w świetlicy wiejskiej, na których można było poznać podstawowe zasady fotografii, oraz plenerowe wycieczki w poszukiwaniu inspiracji do zdjęć wśród piękna Dzikowskiej przyrody. Zwieńczeniem projektu była otwarta 25 października wystawa fotografii powstałych w Dzikowie Iławeckim, oraz wydanie biuletynu „Górowska przyroda w obiektywie".

Kolejne projekty jeszcze trwają: "ŚWIETLICA FANTAZJI - ANIMACJA I ZABAWA" to projekt sołectwa Kamińsk - wprowadzający dzieci i młodzież w świat teatru, animacji, kukiełek i magii sceny. Warsztaty prowadzi Krzysztof Bujnowski, zaproszony do współpracy będzie też gość z Olsztyńskiego Teatru Lalek. Projekt zaplanowano do końca listopada i już teraz z niecierpliwością czekamy na spektakl przygotowany przez młodych artystów amatorów.

"AKADEMIA RĘKODZIEŁA NA GÓROWSZCZYŹNIE" - projekt dla górowskich świetlic. W ramach realizowanych zadań już dużo się dzieje: uczestnicy warsztatów w Bądlach, Piastach Wielkich, Dwórznie, pod okiem wspaniałych instruktorek Katarzyny Rostkowskiej oraz Danuty Glińskiej, poznawali tajniki decoupage i quilingu, powstały kotyliony i piękne ozdoby, a następne zajęcia już w planach. Zabawa z filcem, zdobieniem kart okazjonalnych czy przygotowanie świątecznych stroików jeszcze przed nami. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Ostatni z projektów: "WARSZTATY DZIENNIKARSKIE W KANDYTACH" to projekt Stowarzyszenia obywatelskiego "Nasza Wieś - Nasza Przyszłość", przybliżający uczestnikom warsztatów tajniki pracy dziennikarskiej. Tu zajęcia rozpoczęły się nie tak dawno, a w planach jest sporo: wycieczka do drukarni w Olsztynie, zajęcia z zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami prasy, radia.

Życzymy powodzenia!

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć uczestnikom projektów.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dom dla osób niepełnosprawnych intelektualni #1540873 | 37.248.*.* 11 lis 2014 07:29

  a czy sie to różni od psychiatryka?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 2. A ja się pytam #1538714 | 195.136.*.* 9 lis 2014 10:33

  Jak to się stało, że całkowicie przemilczano "Uroczyste otwarcie Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku"? Bo okazało się, że to jest psychiatryk? http://portal.warmia.mazury.pl/pl/start/ 128-wrota-warmii-i-mazur/polityka-spolec zna/aktualnosci/3275-niepelnosprawni-z-l epsza-szansa-na-godne-zycie

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. polak mały #1536932 | 178.56.*.* 7 lis 2014 18:01

   pisze sie liderzy. leaderzy są za granicą.i co znaczą słowa: decoupage i quiling. proszę pisać po polsku i podpisać się pod artykułem!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5