Ważna zmiana przed ostatnim turniejem Grand Prix

2014-11-04 08:38:08(ost. akt: 2014-11-04 08:44:03)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Dla kogo druga edycja górowskiej Grand Prix w tenisie stołowym? Odpowiedź na to pytanie poznamy 11 listopada, kiedy to zostanie zakończony szósty, ostatni turniej z tego cyklu. Uwaga! Tym razem zawody rozpoczną się wcześniej niż zwykle.
Zacięta walka toczy się jeszcze w dwóch kategoriach: wśród amatorów mężczyzn oraz w tej z udziałem zawodników z licencjami + wszyscy chętni.

Pomimo, iż w obydwu klasyfikacjach prowadzi Wiesław Skrętkowski z Lidzbarka Warmińskiego, to jednak nie jest on głównym faworytem. Najwięcej szans daje się Mariuszowi Mańkiewiczowi z Konopek Nowych i Sławomirowi Kowalewskiemu z Lidzbarka Warmińskiego (kat, amatorów) oraz Januszowi Głębockiemu i Szymonowi Szewczykowi z Górowa Iławeckiego (kat. licencje + chętni).

Wszystko za sprawą regulaminu, wg którego do końcowej klasyfikacji zaliczane będą wyniki pięciu z sześciu rozegranych turniejów całego cyklu. Wspomniany wcześniej Wiesław Skrętkowski brał udział dotychczas w 5 turniejach, zaś pozostali mają już przynajmniej jedną absencję.

Tym samym lider do swojego dorobku nie dopisze zbyt wielu punktów, w przeciwieństwie do swoich rywali, którzy pulę powiększą w całości o punkty zdobyte w ostatnim turnieju.

Należy zaznaczyć, iż górowskie zawody powoli zyskują uznanie nie tylko wśród sportowców. Zaczyna nas wspierać coraz liczniejsza grupa sponsorów z powiatu, którzy ufundowali szereg nagród i sprzętu sportowego pozwalającego na przeprowadzenie tych rozgrywek.

Ważna informacja! Ostatni turniej dla zawodników z licencjami + chętni rozpocznie się o godz. 9, zaś pozostałe kategorie zagrają tuż po jego zakończeniu.

Powyższe zmiany podyktowane są rozgrywanym 11 listopada w Lidzbarku Warmińskim II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, gdzie większość zawodników z licencjami musi zdobywać punkty do swoich indywidualnych rankingów. Aby umożliwić im udział w tych zawodach należało dokonać takiej właśnie korekty.

Andrzej Markowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5