Energię poświęćmy na twórcze działania - rozmowa z Piotrem R. Baczewskim

2014-10-02 12:36:21(ost. akt: 2014-10-02 14:28:10)

Autor zdjęcia: Centrum BARKA

Rozmawiamy z Piotrem R. Baczewskim, prezesem Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, szefem Centrum Barka oraz twórcą Telewizji Górowo.
Panie Piotrze, skąd pomysł na telewizję?
Pomysł zrodził się razem z pomysłem na radio, które od kilku lat z powodzeniem realizujemy w Górowie. Posłuchać nas można w Internecie - radiogorowo.pl oraz na w telewizji kablowej „Macrosat”. Wówczas nie było funduszy ani możliwości, aby ten pomysł zrealizować, co zmieniło się w czasie obecnej kadencji. Już radio pokazało, że jest zapotrzebowanie na aktualne informacje z życia miasta. Stąd pomysł telewizyjnych „Wiadomości Górowskich” nadawanych co 2 tydzień w kablówce i na popularnym portalu społecznościowym – Facebook. W ten sposób można żartobliwie powiedzieć, że przegoniliśmy nawet miasta powiatowe, z których nie wszystkie mogą poszczycić się lokalną telewizją. Nad programem pracuje grupa zapaleńców i wolontariuszy. Liczymy jednak na aktywność naszych mieszkańców, którzy mogą nas powiadamiać o ważnych wydarzeniach, a my to puścimy w TV Górowo.

Jak to możliwe w tak małym Górowie?
Wszystko przez aktywność społeczności lokalnej, wyjątkowej jak na tak małą miejscowość. Często goście odwiedzający miasto zazdroszczą nam osobowości czy instytucji jakie u nas funkcjonują z takim powodzeniem. Buduje mnie aktywność i kreatywność młodego zespołu dziennikarskiego bez którego funkcjonowanie telewizji byłoby niemożliwe.

Górowo jest małą miejscowością – czy dzieje się tu wystarczająco wiele, by robić o tym program telewizji?

Oj, w Górowie dzieje się czasem aż za dużo. Choćby w ostatnich miesiącach odbyło się u nas wiele znaczących imprez i uroczystości m.in. II Filmowy Piknik z Bareją, Dni Staropruskie, Festyn Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego, Festiwal Ekołomyja, uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego, turnieje tenisa stołowego, piłki plażowej – żeby wymienić te najważniejsze. Górowo nie ma żadnych kompleksów wobec większych i bogatszych miast, które wielu rzeczy mogą nam zazdrościć.

Chyba poza drogami?
Tak to prawda i to przede wszystkim drogi powiatowe, które są głównymi drogami przelotowymi przez miasto, od przynajmniej 10 lat są już taką niechlubną wizytówką. Na szczęście jest światełko w tunelu i starania władz miasta w porozumieniu z powiatem prawdopodobnie przyniosą efekty w przyszłym roku.

Ostatnio hitem jest wasz górowski murek.
Jest on efektem wspólnego działania sponsorów i społecznej pracy wolontariuszy. W Górowie od kilku lat staramy się tworzyć porozumienie ponad podziałami, gdzie wszyscy ludzie dobrej woli, chcący przyczynić się do rozwoju miasta są mile widziani. Dzięki temu miasto pięknieje. Gdy nie ma niepotrzebnych sporów i wojenek to energie możemy poświęcić na pozytywne, twórcze działania. Symbolem tego jest nasz murek, ale przekłada się to na wszystkie aspekty funkcjonowania naszej społeczności. Dzięki temu każda instytucja, szkoła czy stowarzyszenia mogą spokojnie starać się korzystać ze środków unijnych czy rządowych. Trzeba to wykorzystywać, bo takiej szansy możemy więcej nie dostać.

Pamiętaj o nowym wydaniu "Gońca". Do kupienia już jutro!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: CentrumBARKA

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5