Motomajówka nad Drwęcą

2014-05-12 09:53:51(ost. akt: 2014-05-12 10:03:27)

Autor zdjęcia: BT

Ten dzień (11 maja, niedziela) nie zapowiadał się ciekawie. Od rana zwyczajnie lało i mało komu chciało ruszać się poza obręb swojego mieszkania i wygodnej kanapy. Znaleźli się jednak i tacy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Krosna koło Ornety.
Śmiałkowie, którzy postanowili spędzić niedzielę niestandardowo, tym bardziej, że akurat do Krosna koło Ornety ksiądz ks. kan. Andrzej Krużycki zaprosił chętnych na VI już Warmińską Motomajówkę. Pojechali na nią między innych motocykliści z Górowa Iławeckiego.

To przedsięwzięcie od początku ma wielu zwolenników i nic więc dziwnego, że w Krośnie pojawił się tłum motocyklistów i motocyklistek. Najdalej jechał gość z Pszczyny – 560 kilometrów. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej, po której proboszcz poświęcił pojazdy, a następnie wszyscy pojechali na paradę trasą Krosno – Lubomino i z powrotem.


Uczestnicy Motomajówki, którzy nie pojechali na paradę zajęli się przekąską bądź zwiedzaniem kościoła. A jest czym się zachwycić. Sanktuarium przypomina Świętą Lipkę, jest jednak jakby bardziej autentyczne. Tutaj widać działanie czasu, a niezwykłe barokowe wnętrze przypomina o minionych wiekach i dawnej świetności.

Po powrocie z parady motocykliści zajęli się wyborem najmłodszej motocyklistki, najstarszej pary motocyklowej, najstarszego duetu – motocykl i jego właściciel i, ogólnie, zabawami integracyjnymi.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sarna #1422484 | 195.136.*.* 21 cze 2014 18:33

  Inicjatywa fajna, ale poświęcenie motocykli, z których co najmniej jeden ma zamontowaną dumnie spluwę dużego kalibru (nie ważne, że dziś już niesprawną) to czysta hipokryzja : (

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. BANDiT #1394154 | 80.52.*.* 12 maj 2014 10:59

   Wyjazd udany pogoda do zaakceptowania zresztą jak widać na foto-super artykół

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5