Ruszyły matury 2014

2014-05-05 17:33:53 (ost. akt: 2014-05-05 17:36:23)
Kwitnące kasztanowce oznaczają rozpoczęcie egzaminów dojrzałości.

Kwitnące kasztanowce oznaczają rozpoczęcie egzaminów dojrzałości.

Autor zdjęcia: BT

Grupki odświętnie ubranych młodych ludzi na ulicach miast i miasteczek spieszących do szkół, rozkwitające kasztanowce i początek maja to niewątpliwa oznaka rozpoczynających się w całej Polsce matur. Wydarzenie, którym żyje cały kraj i od którego wszelkie media rozpoczynają swoje serwisy informacyjne.
W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło (5 maja) ponad 330 tys. młodzieży kończącej trzyletnie licea i czteroletnie technika. Między nimi znalazła się także 78-osobowa grupa abiturientów z obu szkół średnich w Górowie Iławeckim.

Pierwszy dzień matur to egzamin pisemny z języka polskiego. Uczniowie w całej Polsce przystąpili do niego o godzinie 9.00. Na napisanie testu mieli do dyspozycji 170 minut. W tym czasie maturzyści musieli rozwiązać zadania zamknięte i otwarte na podstawie zamieszczonego w arkuszu maturalnym fragmentu tekstu. W tym roku znalazły się w arkuszu z języka polskiego "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego i "Potop" Henryka Sienkiewicza.

6 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki, natomiast 7 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Wszystkie egzaminy zakończą się 20 maja.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5