Górowo Iławeckie: WOŚP zagrała po raz 22

2014-01-13 10:00:01(ost. akt: 2014-01-13 10:02:37)

Autor zdjęcia: BT

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 22 zagrała także w Górowie Iławeckim. W niedzielny poranek wolontariusze, tradycyjnie w większości uczniowie liceum i gimnazjum, wyszli na ulice aby zbierać datki na wspólny cel.
Najlepszymi godzinami, co już mamy sprawdzone od lat są te, kiedy wierni wychodzą po mszach z kościoła i cerkwi.

Nie zważając na popadujący deszcz i wiatr młodzi ludzie z kolorowymi identyfikatorami i puszkami w ręku wędrowali ulicami miasteczka zbierając pieniądze na szczytny cel.

Do działań na rzecz orkiestry dołączyli się także miejscowi sportowcy organizując w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 turniej tenisa stołowego w którym udział wzięło 19 osób. Wszyscy uczestnicy - w miarę swoich możliwości - wsparli tegoroczny Finał WOŚP. Może uzbierana kwota nie była zbyt imponująca, ale należy wziąć pod uwagę, iż w turnieju uczestniczyły głównie dzieci. Przez ponad 2 godziny uczestnicy turnieju mieli okazję aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie i mieć satysfakcję z pożytecznie spędzonego czasu wolnego.

Wieczorem w Domu Kultury przeprowadzona została aukcja przedmiotów artystycznych przekazanych głównie przez Zakład Karny w Kamińsku. Licytujący mogli wybierać między obrazami, rzeźbami, ozdobnymi szkatułkami, ręcznie malowanymi bombkami choinkowymi oraz innymi ciekawymi przedmiotami. Aukcję rozpoczęła licytacja koszulek z logo Orkiestry.

Opisanymi działaniami Górowo Iławeckie kolejny raz włączyło się do ogólnopolskiej świątecznej akcji.

Bohdan Tchórz
(foto B. Tchórz i B. Matoszko)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. faruk #1295508 | 84.38.*.* 14 sty 2014 14:55

    Komentarzy zero ? Moderator widać pobierał nauki na Mysiej w Warszawie. Napisz mi, co w moim wpisie było be ? Czy to, że uważam Owsiaka za cwaniaka ?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5