Świetlica już oficjalnie otwarta

2014-01-10 21:36:13(ost. akt: 2014-01-10 21:46:42)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Górowskie Centrum „BARKA” od ubiegłego roku dysponuje nowo wybudowaną świetlicą, która stała się kolejnym użytkowym budynkiem w całym kompleksie. Jednak oficjalnego otwarcia, z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego, oraz zaproszonych gości dokonano 10 stycznia 2014 r.
Zgromadzonych w sali rzeczonej świetlicy powitał prezes Piotr Baczewski, który powiedział, między innymi, że świetlica – sala ogólna Środowiskowego Domu Samopomocy Centrum Barka w Górowie Iławeckim oraz sala rehabilitacyjna zlokalizowana na poddaszu nowego budynku powstały za środków budżetowych Wojewody Warmińsko-Mazurskiego (wybudowano je w rekordowym tempie sześciu miesięcy). Świetlica jest na tyle pojemna, że na spotkaniu opłatkowym swobodnie pomieściła pensjonariuszy, pracowników i gości w liczbie ponad 130 osób.

Otwarcia świetlicy przez przecięcie wstęgi dokonali wspólnie Wojewoda Marian Podziewski, prezes Centrum Barka Piotr Baczewski, Wójt Gminy Górowo Iław. Bożena Świtaj, Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Iław. Danuta Kunicka oraz Burmistrz Miasta Górowo Iław. Jacek Kostka. Uroczystego poświęcenia lokalu oraz całego budynku dokonali wspólnie ks. kanonik Józef Gawrylczyk oraz ks. mitrat Jan Łajkosz.

W słowie do zgromadzonych Wojewoda podkreślił szczególne zaangażowanie prezesa i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy, a także jego podopiecznych w dynamiczny rozwój placówki. Powiedział także o tym, że tego rodzaju inicjatywy, domy, których mamy w województwie już kilkadziesiąt, potrzebne są wszystkim - uczestnikom, kadrze, a także, w planie ogólnym, całemu społeczeństwu.

Na zakończenie piątkowej uroczystości przed zgromadzonymi w nowo otwartej i poświęconej świetlicy wystąpił teatr amatorski, w którym aktorami są podopieczni Domu. Wojewodzie wręczony został symboliczny anioł, dzieło barkowych artystów.

Świetlica posłuży do spotkań ogólnych, prób grupy teatralnej i zespołów artystycznych, treningów tenisa stołowego, a także innym inicjatywom służącym osobom niepełnosprawnym i społeczności lokalnej.

Bohdan Tchórz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :
">kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zenia #1292975 | 31.1.*.* 12 sty 2014 08:30

  Gratulacje, piękna świetlica, duma Górowa!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hubert #1292172 | 83.9.*.* 11 sty 2014 11:52

   Świetlica oficjalnie była otwarta od stycznia 2013 roku,a teraz to jakaś "chora kampania - wybory 2014",ale żeby z udziałem władz państwowych i samorządowych/ PO i PSL / widać lubi zabawy. Weźcie się do pracy,a nie tylko jakieś bibki.

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5