Barkowe powitanie Świąt

2013-12-19 14:56:00(ost. akt: 2013-12-19 14:59:36)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Boże Narodzenie tuż, tuż, więc w wielu instytucjach organizowane są spotkania opłatkowe mające na celu podkreślenie znaczenia wspólnoty, w której spędzamy wiele czasu.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” oraz Uczestnicy Centrum Barka w Górowie Iławeckim postanowili spotkać się przy wspólnym stole i podzielić się tradycyjnym opłatkiem przed świętami Bożego Narodzenia (które wszyscy spędzamy w rodzinnym gronie) w czwartek 19 grudnia.

Przy suto zastawionych stołach zasiedli podopieczni, opiekunowie, pracownicy i zaproszeni goście a miasta, powiatu i województwa. Wszystkich powitał prezes Piotr Baczewski, życząc wszelkiej pomyślności i tylko dobrych dni w czasie świąt i w nadchodzącym Nowym 2014 Roku. Przemawiając do przybyłych radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zbigniew podkreślił niezwykłą rolę i misję takich instytucji jak górowska „Barka”, które pracują na rzecz osób sprawnych inaczej. Na ręce prezesa przekazał figurkę anioła symbolizującą dobroć łączącą wszystkich ludzi bez względu na ich inność.

Po przemówieniach ks. mitrat Jan Łajkosz zaprosił do wspólnej modlitwy, po czym obecni na Sali obejrzeli spektakl Bożonarodzeniowy przygotowany przez barkową grupę teatralną i wysłuchali koncertu bartoszyckiego chóru młodzieżowego. Do spożywania potraw wystawionych na stoły już specjalnie nie trzeba było nikogo namawiać.


Bohdan Tchórz


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5