Mikołajkowa loteria fantowa

2013-12-18 22:31:28(ost. akt: 2013-12-18 22:35:03)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

To co dobre należy powielać. Tak też stało się i tym razem. W Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim po sukcesie w 2012 roku ponownie została zorganizowana Mikołajkowa Loteria Fantowa.
Pomysł powstał w ramach realizacji programu Comenius, którego jednym z założeń jest praca młodzieży na rzecz pomocy innym. W zeszłym roku w ten sposób wspomogliśmy Polską Akcję Humanitarną oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja skoncentrowała się na rzecz działań lokalnych, czyli pomoc wychowankom z Domu Dziecka w Bartoszycach oraz Marcelinie Czerniewskiej, uczennicy naszej szkoły.

Przygotowania do loterii trwały ponad miesiąc, bowiem fanty na loterię zbierali sami uczniowie oraz nauczyciele. Efekty zbiórki znacznie przerosły oczekiwania. Zamiast planowanych stu fantów zebraliśmy 400! Kilka wartościowych przedmiotów zostało też zakupionych ze środków programu Comenius.

Niektóre z fantów były przydatne , niektóre ciekawe, a jeszcze inne bardzo zabawne, a ponadto każdy los wygrywał. Być może dlatego uczniowie chętnie kupowali losy, bo oprócz ciekawości często reakcją na wygraną było śmiech. „Przecież nie o wygraną chodzi, ale o zabawę i to na co będą przekazane pieniądze”- podsumowuje jeden z uczniów biorących udział w loterii.

Po czterech dniach trwania loterii okazało się , że udało się zdobyć kwotę 600 złotych. Została ona podzielona na dwie części i przeznaczona na kupno upominków lub przekazana za pośrednictwem dyrektora szkoły rodzicom Marceliny.

Uczniowie bezpośrednio zaangażowani w organizację akcji to: Beata Rydzewska, Joanna Lipkiewicz, Julia Kociłowska, Kamila Gil, Karolina Wirboł, Justyna Nazarewicz oraz nauczyciele: Lucyna Marciniuk i Bożena Kobusz .

Iwona Gajżewska-Kostka

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5