I Grand Prix Amatorów finiszował

2013-12-15 21:43:00(ost. akt: 2013-12-15 21:45:00)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Niespodziewane załamanie pogody spowodowały, iż na zakończenie I Grand Prix Amatorów Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym nie dojechało wielu zawodników, min. z Lidzbarka Warmińskiego oraz okolicznych miejscowości naszej gminy. Mogło to skutkować przetasowaniami w czołówce klasyfikacji open mężczyzn.
O ile pozycja liderującego Sławomira Kowalewskiego pozostawała niezagrożona, to II miejsce innego zawodnika z Lidzbarka Warmińskiego – Wiesława Skrętkowskiego było poważnie zagrożone. Wice-lidera mógł wyprzedzić jeszcze Stanisław Miciun z Bartoszyc - pod warunkiem zwycięstwa w sobotnim turnieju. Najstarszy uczestnik tych zawodów ambitnie walczył o wygraną, lecz w finale nie sprostał innemu zawodnikowi z Bartoszyc – Janowi Łastowskiemu i do zajęcia II miejsca w klasyfikacji łącznej zabrakło mu zaledwie 2 pkt.

Inną niewiadomą pozostawała jeszcze rywalizacja chłopców ze szkół podstawowych, gdzie na wygraną w klasyfikacji mógł liczyć jeszcze Adam Dawid, przy założeniu, iż wygra sobotni turniej, zaś literujący Piotr Wilczek zajmie co najwyżej w nim III miejsce. Pierwszy warunek został spełniony i Adam wygrał sobotni turniej, lecz Piotr uplasował się tuż za nim i tym samym przypieczętował swój sukces w klasyfikacji generalnej. Inne klasyfikacje zostały już wcześniej rozstrzygnięte i czołówka w nich wygląda następująco:

Kategoria szkoły podstawowe – dziewczęta (sklasyfikowano 5 zawodniczek):
1. Justyna Wilczek (Górowo Iław.) – 175 pkt.
2. Justyna Ciechanowicz (Górowo Iław.) – 80 pkt
3. Monika Żukowska (Woryny) – 30 pkt.

Kategoria szkoły podstawowe – chłopcy (sklasyfikowano 17 zawodników):
1. Piotr Wilczek (Górowo Iław.) – 165 pkt.
2. Adam Dawid (Górowo Iław.) – 160 pkt
3. Jakub Olszewski (Górowo Iław.) – 116 pkt.

Kategoria open – kobiety (sklasyfikowano 5 zawodniczek):
1. Natalia Sycz (Górowo Iław.) – 175 pkt.
2. Anna Pich (Toprzyny) – 165 pkt.
3. Emilia Wawryniuk (Kamińsk) – 125 pkt.

Kategoria open – mężczyźni (sklasyfikowano 49 zawodników)
1. Sławomir Kowalewski (Lidzbark Warmiński) – 145 pkt.
2. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 130 pkt
3. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 128 pkt.

Kategoria: z licencjami PZTS + wszyscy chętni (sklasyfikowano 29 zawodników)
1. Szymon Szewczyk (Górowo Iław.) – 180 pkt.
2. Rafał Jastrzębowski (Górowo Iław.) – 145 pkt.
3. Janusz Głębocki (Górowo Iław.) – 125 pkt.

Po zakończeniu zmagań sportowych przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień, których fundatorem był Urząd Miasta w Górowie Iławeckim oraz Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ceremonii ich wręczenia dokonali wspólnie Poseł na Sejm RP Miron Sycz, Burmistrz Miasta Jacek Kostka, Przewodniczący Rady Miasta Jan Mordas, Dyrektor Gimnazjum nr 1 Dariusz Hawrylec oraz Przewodniczący MKd/sRPA Roman Petrecki.

Należy podkreślić, iż wszyscy uczestnicy Grand Prix otrzymali imienne dyplomy oraz pamiątkowe medale, zaś zawodnicy plasujący się na podium – puchary. Dodatkowo pucharami wyróżnieni zostali:

- Adam Wilczek – „Tata Mistrzów” za wspólne treningi i udział w zawodach wraz ze swoimi dziećmi. Zarówno Piotr jak i Justyna zwyciężyli w klasyfikacjach szkół podstawowych, zaś Pan Adam zajął VII miejsce w klasyfikacji open mężczyzn,

- Maciej Dziadczyk – najlepszy zawodnik z gminy Górowo Iławeckie w klasyfikacji szkół podstawowych chłopców

- Tomasz Dziadczyk – najlepszy zawodnik z gminy Górowo Iławeckie w klasyfikacji open mężczyzn,

- Wojciech Szewczyk – najlepszy zawodnik amator z miasta Górowo Iławeckie w klasyfikacji open mężczyzn,

- Szymon Szewczyk – nagroda główna cyklu za zwycięstwo we wszystkich turniejach I Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.

Warto zaznaczyć, że pierwszy cel górowskiego Grand Prix, tj. popularyzacja tenisa stołowego, został osiągnięty. W tym miejscu warto wspomnieć, iż najmłodsi tenisiści stołowi po wygraniu powiatowych zawodów, zwyciężyli również z turnieju rejonowym i niedługo grać będą w wojewódzkich mistrzostwach szkół podstawowych. W mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych nie zabraknie również chłopców z ZSZ z UJN, którzy w rejonowych zawodach zajęli II miejsce.

Tenis stołowy jest dyscypliną dla każdego i uprawianą przez wiele osób w różnym wieku. Dlatego też organizatorzy już myślą nad zorganizowaniem II Grand Prix w 2014 roku, lecz na razie zapraszamy wszystkich chętnych – szczególnie tych najmłodszych – do udziału w treningach, które odbywają się w poniedziałki i piątki od godz. 18.00 i w środy od godz. 16.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Wystarczy tylko mieć rakietkę i strój sportowy.

Andrzej Markowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5