Grand Prix w tenisie stołowym. Sprawdź klasyfikacje!

2013-04-09 15:22:32 (ost. akt: 2013-04-09 14:27:01)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

W hali przy SP nr 2 w Górowie Iławeckim odbył się drugi turniej Grand Prix w tenisie stołowym. Tym razem udział wzięło w nim 46 osób z miasta i gminy Górowo Iławeckie, Bartoszyc, zagrało również kilku studentów... Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Jedyną nie obsadzoną konkurencją był turniej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych i dlatego też w łącznej klasyfikacji nie zaszły tu żadne zmiany. Nadal prowadzi w niej Monika Żukowska przed siostrami Stępniak: Aleksandrą i Anną. Powyższy stan rzeczy jest trochę niepokojący, gdyż przygotowując ten cykl organizatorzy mieli na uwadze głównie najmłodsze pokolenia.

W turnieju chłopców, gdzie wystartowało 10 zawodników, ponownie zwyciężył Zbigniew Bucki z Bartoszyc przed Przemysławem Nowakiem (Bartoszyce) oraz Jakubem Olszewskim z Górowa Iławeckiego.

W łącznej klasyfikacji obaj bartoszyczanie zajmują dwa pierwsze miejsca, zaś na trzeci stopień podium spadł Piotr Wilczek z Górowa Iławeckiego.

Konkurencję open w turnieju pań zwyciężyła Natalia Sycz przed Anną Pich, Emilią Wawryniuk i Agnieszką Antonik. W klasyfikacji generalnej pozycję liderki utrzymała Pich, zaś na II miejsce awansowała Wawryniuk. Zwyciężczyni sobotnich zmagań wskoczyła na trzecie miejsce.

Najliczniej obsadzoną konkurencją był główny turniej górowskiego Grand Prix amatorów. W kategorii open mężczyzn wystartowało łącznie 23 zawodników.

Kategorię zdominowali bartoszyczanie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Dariusz Cichowski przed Stanisławem Miciunem i Bogusławem Morawskim.

Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej utrzymał górowianin Wojciech Szewczyk, który wyprzedza innych mieszkańców tego miasta — Marka Fornala i Jerzego Niedroszlańskiego.

Zachęceni tak dobrym występem w turnieju głównym goście z Bartoszyc oraz górowianie zgłosili się do turnieju z udziałem zawodników z aktualnymi licencjami PZTS, gdzie wystartowało 18 zawodników i 1 zawodniczka (brawa dla Natalii Sycz). Tutaj jednak nie poszło im już tak dobrze.

Turniej ponownie dość pewnie zwyciężył trenujący na co dzień w Lidzbarku Warmińskim Szymon Szewczyk z Górowa Iławeckiego. Drugie miejsce zajął... No właśnie, na razie tego nie wiadomo.

Przed meczem decydującym o drugim miejscu Rafał Jastrzębowski złamał rakietkę i nie mógł zagrać z Januszem Głębockim, który widząc pech swojego podopiecznego z klubu (obaj grają w IV lidze w Bałdze Górowo Iławeckie), zgłosił sędziemu głównemu, iż oddaje walkowerem pojedynek na korzyść młodszego rywala.

Biorąc pod uwagę aspekt wychowawczy oraz dość wyjątkową sytuację, sędzia podjął decyzję, nie do końca zgodną z przepisami PZTS, iż mecz ten zostanie rozegrany w najbliższym czasie podczas treningu Bałgi.


Andrzej Markowski


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zawodnik #1050903 | 88.220.*.* 10 kwi 2013 20:58

    Dziekuje Panie Andrzeju i Panie Januszu za to ze jesteście, ze komuś jeszcze na tym zależy, że ktoś coś działa zamiast siedzieć przed Tv, krytykujac innych. dziekuje za to ze jestescie, łowicie młodych zdolnych chłopaków, ze sportowymi pozdrowieniami

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Andrzej Markowski #1050831 | 88.220.*.* 10 kwi 2013 20:19

    W trakcie dzisiejszego treningu Rafał Jastrzębowski pokonał Janusza i w klasyfikacji generalnej zawodników z licencjami PZTS obydwaj zawodnicy zajmują współnie II miejsce z łączną ilością 45 punktów. Prowadzi Szymon Szewczyk z ilością 60 pkt

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5