Która drużyna zgarnie puchar?

2023-01-08 22:21:16(ost. akt: 2023-01-08 22:25:28)

Autor zdjęcia: Fb/OSiR Gołdap

W rozgrywkach rywalizuje 7 drużyn, które zagrają ze sobą mecze plus mecze rewanżowe systemem „każdy z każdym”.
W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano pierwszą kolejkę Gołdapskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR. W rozgrywkach rywalizuje 7 drużyn, które zagrają ze sobą mecze plus mecze rewanżowe systemem „każdy z każdym”. Zdecydowanym faworytem w tegorocznej edycji wydaje się być ekipa Bud House, w której występuje wielu doświadczonych zawodników jednak to dopiero początek Ligi i wszystko jeszcze jest możliwe.

1. X-Yachts Gołdap - Iryd
Pierwszy mecz tegorocznej edycji dwóch doświadczonych drużyn. Drużyna X-Yachts była silniejsza przynajmniej w ilości zawodników w drużynie. Wielu ogranych, doświadczonych zawodników w tej drużynie występuje, a drużyna Irydu dziś mocno osłabiona personalnie. Jednak dwójka zawodników w postaci Damian Ołów i Mateusz Litwiński oraz Maćka Kuźnickiego na bramce to siła sama w sobie. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 0-0

2. Coco Jumbo - Fc Mandarynki
Grad bramek w tym spotkaniu lidera drużyny Kacper Walendykiewicz Coco Jumbo zdecydowanie pokonał "nowicjusza" Ligi drużynę FC Mandarynki 9-0, jednak to dopiero początek i praktycznie każda drużyna, która zaczynała przygodę z Halową Ligą doznawała podobnych porażek. Głowa do góry Mandarynki, będzie lepiej.

3. Bud House - Mudurowi
Bud House to nowa drużyna ale złożona z zawodników niezwykle doświadczonych. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że najsilniejsza drużyna w Lidze. Drużyna Mundurowych choć złożona z dobrze znanych zawodników to w dniu dzisiejszym było widać braki w zgrania i odpowiedniej taktyki w grze z taką drużyną jak Bud House. Bud House 6 - 0 Mundurowi.

4. W czwartym spotkaniu zmierzyły się drużyny Szkurków (Juniorzy Rominty) z drużyną Iryd Gołdap. Doświadczenie górą nad młodością. Młodzi zawodnicy drużyny Szkurków nie raz już pokazali, że potrafią grac w piłkę, jednak brak spokoju i odpowiedniego podejścia znakomicie wykorzystali doświadczeni gracze Irydu. Szczurki 0 - 2 Iryd.

5. Przedostanie spotkanie to rywalizacja ekipy X-Yachts z drużyną Mundurowych. Widać było większe zgranie i zawodników, którzy potrafią wziąć grę na siebie w X-Yachts. Doświadczony bramkarz jakim jest Kamil Wołos bramkostrzelny Michał Nowak doskonale broniący Paweł Proniewicki i Bartek Prochorów oraz wielu innych zawodników tej drużyny są przygotowani na walkę w lidze o najwyższe miejsce, a Mundurowi muszą brać się do pracy jeśli myślą o pierwszej trójce na koniec rozgrywek. X-Yachts Gołdap 3 - 1 Mundurowi.

6. W ostatnim meczu drużyna Bud House zdecydowanie pokonała Coco Jumbo. Młodsi koledzy starali się jak mogli jednak z minuty na minutę było widać kto jest zdecydowanie lepszy.
Coco Jumbo 1 - 8 Bud House.

Kolejna kolejka już za tydzień w dniu 15 stycznia o godz. 10:00.

OSiR Gołdap

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5