W tym roku pojedziemy wzdłuż granicy

2015-02-13 08:00:00(ost. akt: 2015-02-12 16:07:56)

Autor zdjęcia: Archiwum KG

O realizacji projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej” rozmawiali w Starostwie Powiatowym w Gołdapi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz miejscowi samorządowcy.
"Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej” to projekt realizowany w pięciu województwach, w tym na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Trasa zaczyna się w Bieszczadach i biegnie przez świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i Warmię i Mazury. W powiecie gołdapskim trasa będzie przebiegać przez: Przesławki – Skajzgiry – Maciejowięta – Stańczyki –Linowo – Kiepojcie – Dubeninki – Czarne – Botkuny – Gołdap – Grabowo – Boćwinka – Banie Mazurskie.

Dalszy przebieg trasy to: Budry – Węgorzewo – Srokowo – Barciany – Sępopol – Bartoszyce – Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie – Pieniężno – Braniewo – Frombork – Tolkmicko – Elbląg – Żuławy Elbląskie na granicy z województwem pomorskiem. Łącznie będzie to 423 km trasy na Mazurach, Warmii i Powiślu.

Teraz trwa procedura wyłaniania wykonawcy robót budowlanych. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Za inwestycję zapłaci Unia Europejska. Wkład własny w wysokości 5 % pokryje samorząd województwa warmińsko – mazurskiego. Lokalne samorządy będą musiały przez minimum pięć lat od zakończenia realizacji projektu dbać o trasę.

W Gołdapi o realizacji projektu rozmawiali m.in.: dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Wiktor Wójcik, wicestarosta gołdapski Grażyna Senda, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, zastępca burmistrza Jacek Morzy, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi Leszek Kowalewski oraz pracownicy merytoryczni urzędów.

W zamyśle pomysłodawców trasa ma ożywić turystycznie tereny przygraniczne.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Turysta #1665991 | 89.228.*.* 14 lut 2015 12:08

    Nie można przeprowadzić ścieżki rowerowej tuż przy samej granicy??? Tam gdzie pozostały resztki wsi mazurskich, wioskowych cmentarzyków zapomnianych przez boga i ludzi. Ścieżki tuż obok dróg gdzie jeżdżą pojazdy straży granicznej - piękne czyste ekologiczne tereny, nie znane większości turystów. Tam spotkasz i wilka, i dzika, i jelenia i inne zwierzę - tylko nie człowieka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5