Poszło jak po maśle: Rominta - Stomil II 4:0!

2013-08-17 20:21:31(ost. akt: 2013-08-17 20:50:58)
Bartosz Dembowski strzela głową bramkę na 2-0

Autor zdjęcia: Zbigniew Świtkiewicz

Sześć punktów zdobytych, zero straconych; sześć strzelonych goli i ani jednej straconej bramki. Taki jest bilans otwarcia nowego sezonu IV ligi w przypadku Rominty Gołdap. Dziś "zieloni", na własnym stadionie, bardzo wysoko, bo aż 4:0, pokonali rezerwy olsztyńskiego Stomilu.

Mecz był jednostronnym widowiskiem. O ile w I połowie olsztynianie ze dwa razy zagrozili bramce Radosława Gąsiorowskiego, o tyle w II połowie spotkania regularnie kotłowało się już tylko pod bramką Stomilu.

Wynik meczu otworzył już w 11 minucie kapitan Rominty, Michał Mościński. Po kolejnych 11 minutach na listę strzelców wpisał się Bartosz Dembowski, który znakomicie wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu różnego i strzelił głową nie do obrony.

I chociaż w pierwszych 45 minutach "zieloni" mogli jeszcze kilka razy podwyższyć wynik, to dwa kolejne gole padły dopiero po przerwie. W 76 minucie rzut karny wykorzystał Michał Mościński, a końcowy wynik, w doliczonym czasie gry, ustalił, wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej, Damian Sobolewski, dobijając piłkę z lewej strony, z kilku metrów, praktycznie do pustej bramki.

Rominta pozostaje obecnie jedyną drużyną w warmińsko-mazurskiej grupie IV ligi, która nie straciła jeszcze gola. Michał Mościński, z trzema bramkami strzelonymi zaledwie w dwóch spotkaniach, jest w czołówce klasyfikacji snajperów. Prowadzący po dwóch kolejkach w tabeli beniaminek z Olsztynka zremisował w sobotę z Warmiakiem Łukta. Jedyną niepokonaną drużyną pozostaje Viktoria Bartoszyce, z kompletem 9 punktów... no i Rominta (6 punktów w dwóch spotkaniach). Oby tak dalej!

Za tydzień "zieloni" wyjeżdżają do Wikielca, na bardzo ważne spotkanie z miejscowym GKS-em. Kolejny mecz na własnym boisku rozegrają zaś w środę, 28 sierpnia, z Mamrami Giżycko.