"Veni, vidi, vici": Rominta bez problemów pokonała rezerwy Olimpii Elbląg

2013-08-14 21:22:55(ost. akt: 2013-08-15 10:47:44)
W sobotę nie udało się rozegrać meczu w Gołdapi, bo boisko zamieniło się w basen. Inauguracyjne zwycięstwo "zieloni" odnieśli więc w Elblągu.

Autor zdjęcia: Archiwum KG

Bez większych problemów Rominta Gołdap pokonała w Elblągu rezerwy tamtejszej Olimpii 2-0 (1-0) w inauguracyjnym meczu nowego sezonu. "Zieloni" debiutowali z opóźnieniem, bowiem ich pierwszy mecz, z Zatoką Braniewo, został w minioną sobotę odwołany z powodu zalania gołdapskiego stadionu w wyniku ulewy.
- Mecz przebiegał pod nasze dyktando - relacjonuje kierownik drużyny, Zbigniew Konobrocki. - Mogliśmy wygrać nawet jeszcze wyżej, ale i tak cieszymy się z tego wyniku i udanego otwarcia nowego sezonu w IV lidze.

Na listę strzelców wpisali się: Michał Mościński (w 34 minucie) i Maciej Kisiel (w 60 minucie). Oba gole strzelono z gry, po dobrych akcjach zespołowych całej drużyny.

Przeciwnicy kończyli mecz w "10", bowiem już po ustaleniu końcowego rezultatu, jeden z piłkarzy Olimpii zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Olimpia II Elbląg debiutuje w rozgrywkach IV ligi. Po niedawnej fuzji dwóch miejscowych drużyn, pierwszy zespół występuje w II lidze. Zgodnie z przepisami, klubowe rezerwy mogą występować o dwie klasy rozgrywkowe niżej.

Kolejny mecz Rominta rozegra na własnym stadionie, w najbliższą sobotę, 17 sierpnia. Początek spotkania - o godzinie 17. Przeciwnikiem "zielonych" będzie Stomil II Olsztyn. Olsztynianie rozgromili dziś Start Nidzica 4-0 i z kompletem zwycięstw zajmują drugą pozycję w tabeli, tuż za rewelacyjnym beniaminkiem, Olimpią Olsztynek.