Drugie miejsce gołdapian
 w turnieju siatkówki w Olecku2013-08-08 11:39:13(ost. akt: 2013-08-08 11:40:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Siedem zespołów z Gołdapi, Ełku, Giżycka, Zatyk i Olecka walczyło w 5. turnieju z cyklu Grand Prix Olecka, który rozegrano w niedzielę, 4 sierpnia na boisku obok kortów miejskich.
Rywalizacja stała na niezłym poziomie. Nie brakowało efektownych ataków i niesamowitych zwrotów akcji. W kilku przypadkach do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był trzeci set (tie break). Również mecze półfinałowe oraz potyczki o 1. i 3. miejsce były bardzo wyrównane i emocjonujące.

W finale wygrała para Artur Opanowski/Jędrzej Janos (Olecko/Ełk), która pokonała duet Adrian Białecki/Łukasz Tarasiewicz (Gołdap). Trzecie miejsce wywalczyli Tomasz Sitko/ Grzegorz Rebkowiec (Ełk). Natomiast liderzy cyklu Grand Prix Olecka 2013, duet Hubert Paszkowski i Przemek Szlaszyński z Gołdapi ukończyli zawody na 4. miejscu. Jednak dzięki zdobyciu pięciu kolejnych punktów utrzymali prowadzenie. Na swoim koncie mają już 30 punktów.

Wiceliderami pozostaje para P.Surażyński/A. Białecki, która dotychczas zgromadziła 24 punkty. Trzy pierwsze zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrodzeni zostali dodatkowo statuetkami i koszulkami okolicznościowymi.
ZM

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5