W sobotę rozpoczęcie nowego sezonu IV ligi w Gołdapi

2013-08-08 11:35:00(ost. akt: 2013-08-08 11:37:02)

Autor zdjęcia: ZBigniew Świtkiewicz

Rominta Gołdap - gotowa do rozgrywek.


W środę, 24 lipca podopieczni Dariusza Wojtyny rozegrali trzeci mecz kontrolny. Na własnym stadionie późnym popołudniem zmierzyli się z ekipą Jacentego Makałusa – Vęgorią Węgorzewo (10. miejsce w lidze w poprzednim sezonie). Trener Rominty miał do dyspozycji 25 piłkarzy i każdy z nich zaliczył występ w tym spotkaniu.

Gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę, odsłaniając wszystkie słabe strony rywala, wrzucili im aż siedem bramek, nie tracąc ani jednej. Wynik był rewelacyjny 7:0. Spotkanie mogło się podobać kibicom, którzy dość rzadko widzą takie perfekcyjne strzelanie Rominty. Bramki w tym meczu zdobyli: Michał Mościński (2), Maciej Kisiel (2), Paweł Ganżur, Rafał Naruszewicz, Damian Sobolewski (karny).

W sobotę, 3 sierpnia odbyły się aż dwa spotkania Rominty. Drugi garnitur zespołu zmierzył się w Gołdapi z Jagielonią II Białystok SSA, która rozpoczyna zmagania w III lidze. Starcie te wygrali goście 4:0.

Natomiast pierwszy skład po raz drugi w okresie przygotowawczym zagrał z Vęgorią Węgorzewo. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć mogło być zupełnie inaczej. Gołdapianie prowadzili grę, stwarzali mnóstwo sytuacji, ale do siatki piłka wpadła tylko dwukrotnie. Gole zdobyli: Maciej Kisiel i Rafał Naruszewicz.

Już w sobotę, 10 sierpnia w pierwszej kolejce Rominta u siebie podejmie Zatokę Braniewo. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków naszej drużyny na stadion miejski o godz. 17 i liczymy na ogromny doping dla Rominty.
 2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5