Gołdapianie dobrze zaprezentowali się w Suszu

2013-06-13 09:45:56(ost. akt: 2013-06-13 09:51:01)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

8 czerwca w Suszu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu federacji UFR. Gołdap reprezentowało 5 zawodników: Jakub Rusek, Damian Szafran , Krzysztof Zdancewicz, Leon Kisłowski oraz Łukasz Mentel.
Należy tu nadmienić, iż Damian Szafran i Krzysztof Zdancewicz reprezentowali również 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, natomiast Łukasz Mentel placówkę Straży Granicznej w Gołdapi, a Jakub Rusek Komendę Powiatową Policji w Gołdapi.

Zawody zostały zorganizowane przez Jarosława Piechotkę (3 dan UFR). W imprezie w Suszu udział wzięło ponad 200 najlepszych zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski. Gołdapianie pokazali się z jak najlepszej strony, Damian i Krzysztof startowali w pointfighting UFR Senior w kategorii -175cm wzrostu gdzie po dużej ilości stoczonych walk Damian wywalczył II miejsce oraz tytuł wicemistrza Polski, natomiast Krzysztof zajął miejsce III i tym samym został II wicemistrzem Polski.

Na podium stanął także młody zawodnik Leon Kisłowski, który wywalczył III miejsce w UFR tatami juniorów również zdobywając tytuł II wicemistrza Polski. Łukasz po ciężkiej i bardzo wyrównanej walce przegrał nie jednogłośnie z zawodnikiem z Mrągowa o przejście do finału i nie wyszedł do walki o III miejsce, gdyż doznał kontuzji.

Jakub podobnie jak Łukasz po ciężkiej walce o finał, którą, niestety, przegrał niejednogłośnie również musiał zrezygnować z walki o III miejsce, ponieważ doznał kontuzji.

W Suszu było można spotkać Marka Olejniczaka - mistrza świata w kulturystyce, zawody były połączone z Dniami Susza.

Dla gołdapskich zawodników był to udany start w zawodach oraz możliwość zdobycia doświadczenia. Już za niedługo gołdapian czeka kolejny start w zawodach, które odbędą się w Rzeszowie, a będą to I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kick-Boxingu.
Damian Szafran

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5