Łukasz Mentel z Gołdapi wygrał zawody w Gdańsku

2013-05-15 08:54:36(ost. akt: 2013-05-15 09:00:11)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Po raz siódmy gdańska Służba Więzienna wraz z Polską Organizacją Taiho Ryu Kempo Ju Jitsu była organizatorem Kongresu oraz Krajowych Mistrzostw Yong Chun Kung-Fu. Gołdap reprezentowali: Damian Szafran, Krzysztof Zdancewicz i Łukasz Mentel.
Funkcjonariusze publiczni uczestniczyli w seminarium i rywalizowali między innymi w konkurencjach odparcia ataku z użyciem noża i broni palnej oraz w konkurencji boksu yongchun (Full-Contact).

Gołdap a zarazem służby mundurowe reprezentowało trzech zawodników: Damian Szafran (Jednostka Wojskowa nr 4808 Gołdap), Krzysztof Zdancewicz (Jednostka Wojskowa nr 4808 Gołdap) oraz Łukasz Mentel (Placówka Straży Granicznej Gołdap).

Zawody rozegrano aż w 10 konkurencjach. Wśród nich były 4 konkurencje bokserskie w kategoriach wagowych od -80 do +130kg oraz konkurencje poświęcone technikom samoobrony funkcjonariuszy służb mundurowych i wojska, a także ratowników medycznych.

Najlepiej z całej trójki spisał się reprezentant Straży Granicznej Łukasz Mentel, wygrywając zawody w kategorii wagowej do 90 kg. Damian jak i Krzysztof nie weszli do strefy medalowej.

Dla Damiana zawody okazały się pechowe, ponieważ w losowaniu trafił na Łukasza Mentla i obaj gołdapianie zawalczyli „sparingową” walkę, poprzez dogrywkę lepszy okazał się Mentel, natomiast Krzysztof musiał pogodzić się z niejednogłośną decyzją sędziów i przegrał o wejście do strefy medalowej.

Należy tu zaznaczyć że Łukasz Mentel był jedynym funkcjonariuszem który reprezentował Straż Graniczną. Na zaproszenie organizatorów swoją obecnością zaszczycił Zawodowy Mistrz Świata federacji WKN w formule Low-Kick kpt. Leszek Kołtun, na co dzień funkcjonariusz Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
wis

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Murarz #1085551 | 5.173.*.* 15 maj 2013 10:37

    No chłopaki gratulacje. Menti szalony dajesz czadu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5