Mat-Bud mocno postawił się 
liderowi i zgarnął całą pulę


2013-03-15 11:45:41(ost. akt: 2013-03-15 11:50:36)

Autor zdjęcia: Łukasz Tarasiewicz

Ostatnia kolejka odbyła się w niedzielę, 10 marca w hali Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego. Blisko 200 kibiców oglądało tylko dwa niezłe mecze, z których zwycięsko wyszły ekipy Mat-Budu i Irydu.
Mecz pomiędzy drużynami KPP Gołdap – ZSZ Gołdap I został przełożony na dzień 17 marca na prośbę policji. Kolejne planowane spotkanie ZSZ Gołdap II – Bostrak nie doszło do skutku. Na halę w umówionej godzinie nie stawili się zawodnicy zawodówki i sędziowie przyznali walkower (3:0) dla Bostraka.

Nie lada emocję zapowiadał mecz Mat-Budu z Nord-Ostem. Walka toczyła się jak na noże. Młodzi piłkarze Mat-Budu zagrali na 110 % swoich możliwości i postarali się o niespodziankę w postaci wygranej 4:3 z liderem.

Architektem drużyny był Marcin Kułak, strzelec trzech goli. Tym samym Mat-Bud przedłużył swoją serię wygranych meczy do czterech. Z drugiej strony była to dopiero druga porażka w tych rozgrywkach piłkarzy Nord-Ostu (wcześniej ograła ich tylko policja).

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W 4. min wynik spotkania otworzył Grzegorz Nowak. Chwilę później wyrównał pięknym strzałem w okienko Marcin Kułak. W drugiej części meczu piłkarze strzelali bramki na przemian. Dla zwycięzców trafiali: dwukrotnie Marcin Kułak i Szymon Izbicki, natomiast dla przegranych: Paweł Kiełkucki i Marcin Markiewicz.

Podbudowani po ostatniej wygranej piłkarze Tęczy zagrali dobry mecz, pokazując, że nie są na straconej pozycji. Iryd musiał się troszkę namęczyć, żeby wyjść z tego starcia zwycięsko. Za strzelanie bramek wzięli się Kamil Brzozowski i Tomasz Makowski i ich drużyna wygrała mecz 2:0. W tej kolejce pauzowało LO.

W klasyfikacji strzelców jest już aż 71 nazwisk piłkarzy. Czołówkę tworzą: Adam Angielczyk (Bostrak) 10 – bramek. Paweł Kramkowski (KPP) i Michał Nowak (Nord-Ost) – 8 bramek.

Następna kolejka odbędzie się w niedzielę, 17 marca. Zmierzą się ze sobą: KPP Gołdap – ZSZ Gołdap II, ZSZ Gołdap I - Nord-Ost Gołdap, Bostrak – Iryd Gołdap, KS Tęcza – LO Gołdap oraz zaległe spotkanie KPP Gołdap – ZSZ Gołdap I. Pauzuje Mat-Bud. Organizatorem Halowej Ligi BGŻ jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Łukasz Tarasiewicz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5