Festiwal Filmów rosyjskich- Sputnik nad Polską

2013-03-13 15:14:39 (ost. akt: 2013-03-13 15:22:26)
Największe osiągnięcia rosyjskiej kinematografii, dzieła mistrzów kina rosyjskiego i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także film dla dzieci. Trzy dni z kinem rosyjskim najwyższej próby.
Brylantowa ręka - kryminał

15 marca; godz. 18- od lat: 15; bilety: 5zł

Perypetie ciamajdowatego turysty, który w rezultacie zbiegu okoliczności staje się centralną figurą w grze, jaką milicja prowadzi z szajką kontrabandzistów.

Konwój - dramat

16 marca; godz. 16- od lat: 15; bilety: 5zł
 
Film przedstawia historię oficera o randze kapitana, który konwojuje dezertera do jednostki wojskowej. Bohaterowie spędzają w Moskwie 24 godziny. Są tam świadkami licznych sytuacji, które ukazują realia życia we współczesnej metropolii. Wspólna podróż wpłynie na los dwojga żołnierzy.

Kokoko - melodramat

16 marca; godz. 18- od lat: 15; bilety: 5zł

Bohaterkami filmu są dwie kobiety, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Liza jest typową przedstawicielką petersburskiej inteligencji. Pracuje w muzeum etnografii, wieczorami ogląda wiadomości na PEć-TV, a w weekendy spotyka się z byłym mężem.
Wika to zwyczajna kobieta z prowincji. Urlop w Sankt Petersburgu to dla bohaterki alkohol, imprezy i miłosne przygody. Spotkanie kobiet jest zderzeniem dwóch żywiołów – wody i ognia. Liza i Wika przedstawiają dwa różne oblicza współczesnej Rosji.

Tlen – dramat/musical

17 marca; godz. 18- od lat: 15; bilety: 5zł

Sańka nie usłyszał piątego przykazania i zabił żonę dla rudowłosej Saszy. Dlaczego? Bo łaknął tlenu pięknej dziewczyny. Film Iwana Wyrypajewa to ekranizacja jego kontrowersyjnej sztuki „Tlen”, gdzie rapowano Dekalog i którą krytycy uznali za manifest „beztlenowców”.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5