Płeć piękna wspaniale
 zaprezentowała poezję regionalną

2013-03-12 15:18:39 (ost. akt: 2013-03-12 13:23:51)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Dniu Kobiet odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego "Cudze chwalicie, swego nie znacie…" Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny.
Hasło od lat patronuje konkursowi recytatorskiemu, mającemu na celu propagowanie poezji pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Na naszym gruncie organizacją tego konkursu zajmują się dwie nauczycielki Danuta Bartos ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Jadwiga Kowalewska z Gimnazjum nr 1.

W gościnnych progach gimnazjum, z udziałem władz powiatowych i miejskich, odbyły się eliminacje powiatowe szóstej już edycji konkursu. Wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach.

Laureatkami klas VI szkół podstawowych zostały: 1. Patrycja Oszkinis (SP2 Gołdap), 2. Marta Chomiczewska (SP1 Gołdap) oraz ex aequo trzecie miejsce Julia Romanowska (SP3 Gołdap) i Kamila Zofia Świąder (SP Galwiecie).

W kategorii klas I-II gimnazjum królowały uczennice z gołdapskiej placówki. Miejsce pierwsze zajęła Zuzanna Osucha, drugie przypadło Joannie Tałejszys, natomiast na trzecim była Izabela Pianka.

Wśród klas III również najlepsze były uczennice gołdapskiego gimnazjum. Pierwsza była Anna Ostaszewska, a druga Martyna Jasionowska.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przypadło Wioletcie Kowalskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, drugie Aleksandrze Milewskiej - również z LO, natomiast trzecie zajęła Edyta Radzewicz z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Prócz tego wyróżniono za interpretację wiersza Marzanny Bogumiły Kielar - Martynę Jasionowską z gołdapskiego gimnazjum i wiersza Leszka Aleksandra Moczulskiego - Wiolettę Kowalską z LO Gołdap.

Organizatorki, jurorzy i sponsorzy konkursu wspierają ważną społecznie imprezę, przyczynek do wyrabiania patriotyzmu lokalnego, miłości do naszej "małej ojczyzny".
Aleksandra Ratasiewicz


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5