Zjazd Na byle Czym z Pięknej Góry 2013

2013-03-12 12:30:31 (ost. akt: 2013-03-12 12:34:07)

Autor zdjęcia: Anna Buraczewska

Czwarte już zawody w "Zjeździe na byle czym" odbyły się w weekend na Pięknej Górze. Tym razem uczestników nie było wielu, za to byli bardzo pomysłowi.
W tym roku w szranki stanęło pięć pojazdów. Zabrakło zawodów w zjeżdżaniu na worku ze słomą czy też konkurencji na najlepszy strój. Trzyosobowe jury oceniało właściwości jezdne konstrukcji, estetykę, humor, a także to, czy zawodnicy występowali solo czy w grupie.

W kategorii do lat 12 udział wzięło trzech uczestników. Dwóch z nich otrzymało ex aequo pierwsze miejsce, gdyż jury, mimo burzliwych obrad nie doszło do porozumienia. Najlepsi okazali się: "Rolnik Polski", czyli Kacper Lutyński oraz "Kurczaczek Wielkanocny", czyli najmłodsza uczestniczka zawodów - roczna Michalinka Pelc.

W kategorii powyżej lat 12 startowały tylko dwa pojazdy. Jury nie było w stanie ocenić, który z nich jest lepszy, więc również tutaj pierwsze miejsce przyznano ex aequo. Pierwszy pojazd "Lożę skoczków VIP" skonstruowali: Dawid Rudziewicz, Szymon Konewko i Mariusz Michalski. Drugie pierwsze miejsce zajął "Wannolot- Posejdon". Projekt opracowany przy współpracy trzech konstruktorów (Mateusz Goszczyk, Łukasz Dojnikowski i Krzysztof Sobuniewski).
ag


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5