Łoś Gołdap na szóstym miejscu 
w ogólnopolskim rankingu2013-03-11 17:50:53(ost. akt: 2013-03-11 17:58:50)
Mariusz Matławski, trener i prezes klubu "Łoś Gołdap"

Mariusz Matławski, trener i prezes klubu "Łoś Gołdap"

Przedstawiciele Gołdapi znaleźli się wśród nagrodzonych podczas Gali Sportu 2013, którzy odbyła się 6 marca w Olsztynie. Możemy być dumni z Klubu Łoś Gołdap, prowadzonego przez Mariusza Matławskiego.
Raz w roku marszałek województwa podejmuje najlepszych w regionie zawodników, trenerów, działaczy sportowych oraz ich sprzymierzeńców, aby przypomnieć o ich nietuzinkowych dokonaniach i wynagrodzić nie tylko pucharami i statuetkami, ale również nagrodami pieniężnymi i stypendiami.


Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Gołdapi. Klub sportowy Łoś Gołdap uplasował się na szóstym miejscu wśród klubów najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego. Prezesem i trenerem saneczkarzy Łoś Gołdap jest Mariusz Matławski.


— Obecnie Łoś jest klubem dwusekcyjnym, bo mamy jeszcze narciarstwo biegowe, ale nasze miejsce w pierwszej szóstce klubów województwa to zasługa saneczkarzy — mówi Mariusz Matławski. — To zasługa między innymi Marioli Ziętek, która już jest seniorką, Piotra Banacha, Agaty Sieczkowskiej, Mileny Smokowskiej, Sebastiana Majewskiego i Janusza Mossakowskiego.

Ponadto gmina Gołdap znalazła się wśród wyróżnionych gmin województwa warmińsko- mazurskiego najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego. Gołdap zajmuje 127. miejsce w kraju. Dla porównania: 10. Olsztyn, 25. Elbląg i 53. Mrągowo.
ab

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5