Szkoła w rocznicę śmierci Papieża Polaka

2014-04-14 09:39:05 (ost. akt: 2014-04-14 09:40:00)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

„Jan Paweł II – Papież Dialogu” - to hasło przewodnie IX Międzyszkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną, który rozstrzygnięty został 10 kwietnia w ZSS w Stradunach. Laureaci najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Konkurs miał dwa etapy. W pierwszym etapie komisja konkursowa, w składzie: ks. dr Wojciech Kotarski, Barbara Romaniuk i Alina Stęperska, obejrzała prezentacje i wyłoniła 5 prac, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. W drugiem etapie autorzy najlepszych prac musieli stanąć przed komisją i opowiedzieć, w jaki sposób powstały prezentacje.

— Zmierzyliście się w tym roku z bardzo trudnym tematem — zwróciła się do laureatów Alina Stęperska. — Członkowie komisji byli bardzo zaciekawieni, w jaki sposób sobie z nim poradzicie. Niektórzy z was potraktowali temat wyczerpująco, zaprezentowali różne, ciekawe efekty, jeżeli chodzi o technologię informacyjną, skorzystali z najnowszych wersji programu prezentacyjnego. Każda prezentacja była wyposażona w elementy multimedialne, tekst, dźwięk i obrazy. Również ciekawa była forma podejścia do tematu. Natomiast naszła nas taka refleksja. Widzimy, że jedynym źródłem informacji o papieżu Janie Paweł II jest nadal internet. Chcielibyśmy, żebyście sięgnęli do książek, zapytali inne osoby, co sądzą o tak sformułowanym temacie, zastanowił się, czy nie warto wcielić się w rolę dziennikarza i przeprowadzić wywiad, który można by było zamieścić w prezentacji?

Patronat nad konkursem sprawowali: Kuria Biskupia w Ełku, wójt gminy Ełk, Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku oraz warmińsko-mazurski kurator oświaty.
— Konkurs na prezentację multimedialną o jednym z największych Polaków w naszej historii stał się tradycją nie tylko naszej społeczności szkolnej, ale tradycją naszej gminy i zaprzyjaźnionych szkół: SP nr 9 w Ełku, SP nr 3 w Olecku, SP w Kowalach Oleckich, SP w Woszczelach, SP w Nowej Wsi Ełckiej oraz SP w Mrozach Wielkich — mówi Anna Sidorowicz, dyrektor ZSS w Stradunach. — Dziękujemy za tą dobrą, ciepłą współpracę. Jest to dowód, że nauka Jana Pawła II jest żywa, wciąż aktualna i przede wszystkim wymagająca. A mimo to wciąż są ludzie, którzy pragną się nad nią pochylać wraz z dziećmi i młodzieżą.
Fundatorzy nagród: wójt gminy Ełk Antoni Polkowski, dyrektor MODN Michał Jodko oraz „Dom Książki” w Białymstoku – Urszula Szczęch.

Wyniki konkursu
Agata Kuciun (SP nr 3 w Olecku)
Dominika Krupa (SP w Stradunach)
(ex aequo) Julia Raczkowska (SP nr 3 w Olecku) i Łukasz Szorc (SP w Nowej Wsi Ełckiej)
Aleksandra Łukaszewicz (SP w Woszczelach)

Czar


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5