Trąba powietrzna w Nowej Wsi Ełckiej [GALERIA]

2013-06-22 16:02:18 (ost. akt: 2013-06-22 16:27:02)
Zniszczenia, których dokonała trąba powietrzna w parku przu ul. Kościuszki w Nowej Wsi Ełckiej

Zniszczenia, których dokonała trąba powietrzna w parku przu ul. Kościuszki w Nowej Wsi Ełckiej

Autor zdjęcia: Czytelnik

W piątek (21 czerwca) w Nowej Wsi Ełckiej przeszła mała trąba powietrzna, o której poinformował nas nasz Czytelnik, mieszkaniec tej miejscowości. Wiatr połamał wiele drzew w miejscu, w którym planuje się stworzyć plac zabaw.
Nasz Czytelnik, który poinformował nas o tym zdarzeniu na poparcie swoich słów przysłał nam zdjęcia pokazujące zniszczenia, których dokonał gwałtowny wiatr.
- W piątek (21 czerwca) ok. godz. 18 w Nowej Wsi Ełckiej przeszła mała trąba powietrzna powodując złamania drzew w parku przy ul. Kościuszki - mówi nasz Czytelnik, mieszkaniec Nowej Wsi Ełckiej. - Gałęzie i całe konary spadły w miejscu, gdzie ma powstać plac zabaw dla dzieci. Mam nadzieję, że te zdjęcia podziałają na wyobraźnię osób decydujacych o miejscu powstania tego placu i jego lokalizacja ulegnie przesunięciu.

W parku przy ul. Kościuszki ma powstać plac zabaw dla dzieci. Podczas wysokich temperatur burze są gwałtowne. Gdyby taka burza z silnym wiatrem zdarzyła się w momencie, w którym bawiłyby się w tym miejscu dzieci, to mogłoby dojść do tragedii.

Autor nadesłanych zdjęć wyraża nadzieję na to, że skutki tej burzy mogą wpłynąc na wyobraźnię organów decyzyjnych we wsi. Całe szczęście, że w momencie nawałnicy nikogo nie było w parku. Nikt nie ucierpiał, poza drzewostanem.

- Włodarze ze wsi (wójt i radni) nie zjawili się w miejscu wypadku - żali się nasz Czytelnik. - Połamane drzewa na własną rękę usunęli mieszkańcy pobliskich domów.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik z NWE #1124069 | 89.228.*.* 25 cze 2013 08:30

  a jacy wy mądrzy jesteście.. tak się składa że owa trąba się wzięła praktycznie znikąd. a wszystko trwało może z 5 minut. Nawet jak powstanie wśród tych drzew ten plac zabaw to co po nim, jak przyjdzie kolejna trąba i upadające drzewa rozwalą konstrukcje? Też mi sens- stawiać plac zabaw w miejscu zagrożonym a później tylko czekać trzeba będzie jak szanowni odpowiedzialni za to miejsce ludzie go naprawią.. aha- już to widzę. Tam nawet nie ma komu odśnieżyć chodnika w zimie a co dopiero mówić o naprawie ewentualnych szkód na placu zabaw...Ja nie mówię, żeby wyciąg wszystkie drzewa, mówię tylko żeby przesunąć nieco ten plac. Akurat w tamtym miejscu jest dużo starych drzew, którymi NIKT się nie zajmie,zrobiono by coś dopiero gdyby (tak jak to było na promenadzie w Ełku) konar kogoś zabił. a chyba nikt nie chce żeby komukolwiek z nas się to przytrafiło, prawda??

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ABC #1122226 | 158.129.*.* 23 cze 2013 11:56

  Na wizytę wójta i radnych poczekajcie do jesieni przyszłego przed wyborami. Pewnie będą nawiedzać, nawet od domu domu, cmok, cmok w rączki kobieciny. No i zapewnienia o nieustającej trosce o dobro i pomyślność mieszkańców

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. witles #1121991 | 89.228.*.* 22 cze 2013 22:55

  ... idąc tokiem rozumowania "czytelnika z NWE" żeby zbudować plac zabaw w tym parku to wpierw należy wyciąć wszystkie drzewa. To niech od razu zaproponuje w promieniu ilu metrów od placu zabaw nie może być żadnego drzewa, a ponadto należałoby wyburzć pobliskie domy, bo przecież może zerwać dachówkę z dachu i 'rzucic' na plac zabwa w czasie gdy podcxzas burzy i trąby powietrznej na placu bawią się dzieci ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. qaz #1121977 | 80.55.*.* 22 cze 2013 22:43

  jak idzie burza to z dziećmi trzeba do domu uciekać, a nie czekać na ostatnią chwilę jak rok temu na plaży w Szeligach. Brak odpowiedzialności rodziców przyczyną wypadków w śród dzieci. A drzewa widać że zdrowe nie są... tyle

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Pilnujcie radnych, a nie wiatru w parku. #1121919 | 31.61.*.* 22 cze 2013 21:36

  Musicie przylaczyc sie do Elku. Dosc mieszkania na wsi. Macie najlepiej oplacanych urzednikow ,to o Was zadbaja.Bedziecie w miescie , to bedzie i taniej i razem latwiej. A i traba Was moze bedzie omijac.Patrzcie przy wyborach, zebyscie sami nie zostali zrobieni w trabe.Pilnujcie swoich RADNYCH, a nie parku.Bo i bez tego zostaniecie. Radnych trzeba rozliczac systematycznie, a jak sie wykrecaja sianem, no to ich zmienic na lepszych. Pa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5