Złotka i srebra z Lipowiny

2014-10-23 10:27:08(ost. akt: 2014-10-23 10:29:31)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W Lubawie odbyły się Mistrzostwa województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Wielobojach Lekkoatletycznych. Drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Lipowinie zdobyła tytuł mistrz Warmii i Mazur,a chłopcy srebrny medal.
Zespoły składały się z 4. zawodników,którzy startowali w biegu sztafetowym 4x100 m, pchnięciu kulą, skoku w dal, biegu na 100 m i 400 m dla dziewcząt i 800 m dla chłopców. Rewelacyjnie w tych zawodach zaprezentowały się teamy z Gimnazjum w Lipowinie, podopieczne i podopieczni Celiny Waszczeniuk i Tadeusza Maziuka-nauczycieli w-fu z tej szkoły.

Drużyna dziewcząt w składzie Dominika Ryś, Paulina Kapusto, Natalia Buczyńska i Paulina Swatowska bardzo pewnie zdobyły złoty medal. Dziewczęta z 5. konkurencji wygrały indywidualnie cztery. Najlepsza na 100 m była Swatowska z czasem 14,16 sek. Skok w dal z wynikiem 4,30 m wygrała Kapusto. W pchnięciu kulą najlepsza z rezultatem 8,87 m była Buczyńska, a w sztafecie 4x100 m dziewczęta z Lipowiny także były bezkonkurencyjne z czasem 56,11. W biegu na 400 m Ryś z czasem 1.13,35 min zajęła też doskonałe - drugie miejsce.

Bardzo blisko zwycięstwa byli także chłopcy z Lipowiny,którym zabrakło zaledwie 6. punktów do tytułu mistrza. Jednak tytuł wicemistrza województwa Warmii i Mazur też jest wielkim sukcesem Jakuba Rudy, Jakuba Kicmanika, Błażeja Nowaka i Michała Maksymowicza.

Z medalem srebrnym do Wilcząt wróciły dziewczęta. Podopieczne Piotra Michałka przegrały więc tylko z Lipowiną. Chłopcy z Gimnazjum w Wilczętach zajęli czwarty stopień na podium.

Jednym słowem szkoły z powiatu braniewskiego dominują w naszym województwie.