Jeszcze przez rok będą rozwijać umiejętności

2014-07-01 15:10:42 (ost. akt: 2014-07-01 15:28:01)

Autor zdjęcia: Archiwum UG Braniewo

Tuż przed końcem roku szkolnego w Zespole Szkół w Lipowinie odbył się festyn podsumowujący projekt „Akademia Kompetencji”.
Festyn był pełen atrakcji. Rozpoczął się od przywitania wszystkich uczestników przez Bartłomieja Głuszaka (prezesa Federacji Organizacji Socjalnych), dyrektor Bogumiłę Jacak, wicedyrektor dr Dorotę Barańską i wójta Gminy Braniewo Tomasza Sielickiego.

Podczas festynu wręczono upominki szkolnym wolontariuszom, były też prezentacje grup objętych projektem. Były też zabawy dla dzieci i rodziców, pokazy doświadczeń, rozwiązywanie zagadek matematycznych, malowanie twarzy.

Przed publicznością zaprezentowały się osoby chodzące na szczudłach, tancerze z Bartoszyc, a także grupa Drakar (taniec z ogniem). W trakcie imprezy było także ognisko, na którym można było upiec kiełbaski.Celem projektu „Akademia Kompetencji” (realizowanego przez Federację Organizacji Socjalnych woj. warm.-maz. i Urząd Gminy Braniewo) jest zwiększenie szans edukacyjnych 137 uczniów Zespołu Szkół w Lipowinie, poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych i konsultacje ze specjalistami.


Projekt polega na rozwijaniu kompetencji matematyczno-przyrodniczych u uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, ze szkół z Lipowiny, Szylen i Żelaznej Góry.

Wszyscy uczniowie, w ramach zajęć pozalekcyjnych, uczestniczyli także w wyjazdach edukacyjnych, których tematyka była związana z realizowanymi przedmiotami.
Oprócz tego uczniowie rozwijali również umiejętności uczenia się społecznych i obywatelskich postaw, świadomości i ekspresji kulturalnej („Kurs technik pamięciowych i szybkiego czytania”, „Szkolny Klub Wolontariatu”, „Zajęcia artystyczne” — taniec).
Uczniowie mogli również liczyć na wsparcie specjalistyczne logopedy, psychologa czy doradcy zawodowego.
To nie koniec projektu — będzie on realizowany także w następnym roku szkolnym.
Akademia Kompetencji:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5