Do szkoły w Lipowinie zawitał Deutsch Wagen Tour

2014-01-27 09:53:34 (ost. akt: 2014-01-27 10:02:04)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W czwartek (23 stycznia) w Zespole Szkół w Lipowinie uczniowie gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach językowych przeprowadzonych przez Magdalenę Jurowską, lektorkę akcji Deutsch Wagen Tour.
DWT to akcja Instytutu Goethego w Warszawie, której głównym zadaniem jest promocja nauki języka niemieckiego. Uczniowie w trakcie różnych zabaw, quizów i gier językowych poznają nowe słowa i wyrażenia, ćwiczą sprawności językowe, poszerzają również stan swojej wiedzy krajoznawczej, uczą się współpracować w grupie, a przede wszystkim świetnie się bawią.

Tak było też w Lipowinie, gdzie po poetyckim przywitaniu miłego gościa, z uśmiechem na ustach uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach językowych.

Uczniowie klasy II uczestniczyli m.in. w zabawie z chustą i rozwiązywali quiz krajoznawczy. Zajęcie były przeprowadzone tak intensywnie, że nie było czasu na nudę.

Udział w ćwiczeniach i poprawne odpowiedzi każdorazowo były nagradzane drobnymi upominkami. Nagrody otrzymali również uczniowie klasy I biorący udział w konkursie na plakat przedstawiający ulubiony przedmiot szkolny.

Deutsch Wagen Tour przybył do Lipowiny na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Lidii Necio.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczeń innej szkoły #1307940 | 88.220.*.* 27 sty 2014 17:42

    U nas też był w ubiegłym roku szkolnym, ale redakcja, nie wiedzieć dlaczego, nie umieściła relacji z tego wydarzenia. A otrzymała gotowy artykuł do publikacji wraz ze zdjęciami i filmami. (:

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5