2500 zł za jazdę na rowerze z promilami

2023-08-28 16:07:09(ost. akt: 2023-08-28 16:23:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty, zatrzymali do kontroli 24 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a takze dwóch nietrzeźwych rowerzystów.
Pierwszy rowerzysta został zatrzymany w Giżycku 25 sierpnia, jego tor jazdy wskazywał, że prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości potwierdziło się, że 67-latek jechał w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu za popełnione wykroczenie, dlatego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie go do sądu.

Kolejny rowerzysta do kontroli został zatrzymany w Miłkach. Była wyczuwalna od niego woń alkoholu. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. 60–latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych za popełnione wykroczenie. Mężczyzna nie kwestionował swojego zachowania i złamania przepisów w ruchu drogowym.

Natomiast 26 sierpnia policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty na trasie Wydminy – Gawliki Małe. Z relacji na miejscu obecnych świadków wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, załadowaną dziesięcioma belami słomy, wyjechał z drogi szutrowej i jechał w kierunku Wydmin, natomiast kierujący motorowerem jadąc od Wydmin z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w lewy tył przyczepy. 85-motorowerzysta przewrócił się, doznał poważnych obrażeń ciała i został zabrany do szpitala. Kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy.

W trakcie ostatniego weekendu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 54 kontrole drogowe. 24 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 6 z nich w rejonie przejść dla pieszych. Kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi. 1 z kierowców dokonał nieprawidłowej zmiany pasa, a kolejny jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 5 rowerzystów naruszyło przepisy poprzez jazdę po chodniku i jazdę wzdłuż po przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdu oraz brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u 46 kierujących, ci kierowcy byli trzeźwi.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5